Age of Empires IV

Age of Empires IV oynanmaya hazır ancak daha fazla çalışmaya ihtiyaç var

Hayranlar Age Of Empires IV’ü duymayalı uzun zaman oldu, ancak World’s Edge Stüdyo Başkanı Shannon Loftis nihayet oyunun ilerleyişi hakkında daha fazla bilgi paylaştı.

Loftis, stüdyonun yakında çıkacak gerçek zamanlı strateji oyununda büyük bir ilerleme kaydettiğini ve ekibin bu oyunu her gün tam anlamıyla oynadığını da sözlerine ekledi:

Age of Empires IV

“RTS gelişimi gerçekten eğlenceli. Ekonomi, render vb. gibi ayrı sistemleri oluşturmak biraz zaman alıyor ve sonra bir araya gelmeleri biraz daha zaman alıyor.” dedi ve devam ettİ: “Ama bir oyunu aniden çıkarmaya kalkışırsanız; hata ayıklama, dengeleme ve düzeltme gerektiren bir oyun olacağından birçok problemle karşılaşırsınız. Age of Empires IV oynanılmaya hazır ama hâlâ üzerinde çalışmaya ihtiyaç duyduğumuz bazı şeyler var.”

COVID-19, Age of Empires IV’ün geliştirilmesini nasıl etkiledi?

Loftis ayrıca, geliştiricinin devam eden COVID-19 salgını sürecinde oyunun geliştirmesini ofisten eve taşıdığını ve sürekliliği sağlamak ayrıca üretkenliği kolaylaştırmaya yardımcı olmak için süreci deneme yanılma yoluyla değiştirdiklerini belirtti.

Güncellemenin başka yerlerinde, Loftis and World’s Edge de Age of Empires franchise’ı için 2020’yi işaret etti. Age of Empires II: Definitive Edition’a ekledikleri battle royale modu ve bir Mac bağlantı noktasının yanı sıra Age of Empires: III Definitive Edition’ın lansmanını da içeren tüm özellikleri özetlediler.

Age of Empires IV, ilk olarak 2017 yılında Relic Entertainment tarafından duyurulmuştu. Ancak stüdyo, o zamandan beri oyunun ilerleyişi hakkında çok az bilgi verdi. Microsoft, bu yılın başlarında PC için Xbox Game Pass abonelik hizmetine Age of Empires: III Definitive Edition’ı ekledi. Oyun, tam 4K UHD grafikler ve tamamen yeniden düzenlenmiş bir film müziği ile iki yeni mod, önceki tüm genişletmeler ve kontrol edilecek 14 uygarlık sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
VALORANT

VALORANT'ın yeni ajanı hakkında bildiğimiz her şey

Next Article
Adsiz tasarim 2021 01 04T155245.796 min-oyun-denince

Suikoden'ın yaratıcısı, şans verilirse seriye döneceğini söylüyor