Among Us

Among Us, 2020 yılının en çok indirilen mobil oyunu oldu

2020’nin en çok indirilen mobil oyunlarında, pandemi döneminde büyük bir patlama yaşayan ve çoğu oyuncunun gözdesi haline gelen Among Us listenin başında yer aldı.

Yeni Apptopia raporuna göre, Among Us ABD’de ve tüm dünyada sırasıyla 264million ve 41million yükleme sayısı ile, 2020’de en çok indirilenler mobil oyun oldu. Subway Surfers, Call Of Duty Mobile ve Coin Master’ın ilk 5’i tamamlamasıyla ABD’deki Roblox’u yalnızca 1 milyon indirme gibi az bir farkla geride bıraktı.

Among Us

Dünya çapında Subway Surfers, 227 milyon indirme ile ikinci sırayı aldı. Ardından Garena Free Fire, PUBG Mobile ve Gardenscapes sırasıyla üçüncü, dördüncü ve beşinci sırada yer aldı. Rapor ayrıca PUBG’yi 1,1 milyar ABD dolarının üzerinde gelirle dünya çapında en yüksek hasılat yapan oyun olarak taçlandırdı.

ABD’nin en yüksek hasılat yapan oyunları

Amerika Birleşik Devletleri’nde en yüksek hasılat yapan oyun 314 milyon dolar ile Roblox olurken, Candy Crush Saga ve Pokémon GO sırasıyla 251 milyon dolar ve 216 milyon dolar ile ikinci ve üçüncü sırayı aldı.

Oyun o kadar popüler hale geldi ki, geliştirici InnerSloth, mevcut oyunu geliştirmeye odaklanmak için eylül ayında bir devam oyunu planlarını iptal etti ve Among Us 2 için yapılacak tüm çalışmaların Among Us için geleceğini söyledi.

Gotham Knights yeni bir dövüş sistemiyle geliyor adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Gotham Knights

Gotham Knights yeni bir dövüş sistemiyle geliyor

Next Article
Rust

Rust, Steam'in en çok satanlar listesinde Cyberpunk 2077'yi tahtından indirdi