BBL E-Sports

BBL Esports, VALORANT Türkiye Şampiyonu oldu

BBL Esports, Riot tarafından düzenlenen ve bir ilk olma özelliği taşıyan VALORANT turnuvası olan First Strike’ta büyük bir başarı sağlayarak Türkiye Şampiyonu oldu.

Riot aracılığıyla düzenlenen ilk turnuva olma özelliğini olan VALORANT First Strike’In Türkiye Finalleri, 3-6 Aralık tarihlerinde gerçekleşti. Açık elemeleri aşarak gelen 8 takım dört gün boyunca Türkiye şampiyonluğu ve 400 bin TL’lik ödül havuzundan yararlanmak almak için mücadele etti.

Anatolia Esports, BJK Esports, BBL Esports, Futbolist, HaZe Clan, Mod-Z, Sangal Esports ve Oxygen Esports’un katılımıyla gerçekleşen turnuva binlerce kişi tarafından Twitch ve YouTube üzerinden canlı olarak izleyicilerle buluştu. 

VALORANT

VALORANT turnuvasının ilk şampiyonu BBL Esports

BBL Esports’un final macerası, 3 Aralık tarihinde gerçekleşen çeyrek final mücadelesiyle başladı. Rakibi Mod-Z’yi 2-0 gibi bir skor ile mağlup ederek turnuvaya iyi bir başlangıç yaptı. Bir üst turda turnuvanın favori takımlarından bir tanesi olan Oxygen Esports’u 2-1 lik skor ile mağlup etti. Kazananlar Kümesi Finali’nde de Futbolist’i 2-0 gibi bir skor ile mağlup ederek adını Büyük Final’e yazdırdı.

Futbolist ise Kaybedenler Kümesi Finali’nde yolculuğuna devam etti ve Oxygen Esports’u 2-0 mağlup ederek büyük finale katılma hakkını kazandı.

First Strike Büyük Finali, BBL Esports ve Futbolist takımlarını karşı karşıya getirdi. Bo5 stilinde oynanan finale BBL Esports, Galipler Kümesi kazananı olduğu için 1-0 önde başladı. Taraflar arasındaki ilk eşleşme Haven haritasında gerçekleşti. Çekişmeli geçen mücadeleyi 13-10 gibi bir tur skoru ile BBL Esports kazandı ve seride 2-0 öne geçti.

Şampiyonluğu getirecek olan mücadele ise Split haritasında oynandı. BBL Esports oldukça baskın bir oyun stili sergileyerek mücadelede 12-7 gibi bir tur skoruyla öne geçmeyi başardı. Alacakları tek tur skoru onların şampiyonluğu elde etmesi için yeterli olacaktı. Ancak Futbolist ise mücadeleyi uzun süre bırakmadı ve geri dönüş için ısrarcı oldu ve çok büyük çaba sarf ettiler. Ne var ki Futbolist’in bu ısrarcı oyunu yeterli olmadı. 13-10’luk tur skoru BBL Esports’a hem mücadeleyi, hem seriyi hem de şampiyonluğu getirdi.

Turnuvanın en iyi oyuncusu LEGOO oldu

Hyperx turnuvasının En İyi Oyuncusu ödülü için VALORANT Türkiye takipçileri Twitter uygulaması üzerinden oylamaya katıldı. 5764 oyun %63.1’i gibi bir yüzdeye erişen BBL ESports oyuncusu LEGOO MVP seçildi. Final serisi boyunca Raze ile haritada mücadele eden LEGOO, 38/32/12 K/D/A oranına ulaşmıştır.

Böylelikle VALORANT Esporu’nun Türkiye’deki ilk büyük turnuvası tamamlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Genshin Impact

Genshin Impact'e ilk harita güncellemesi geliyor

Next Article
Granblue Fantasy

Granblue Fantasy: Relink ne zaman?