Calico

Calico oyunu yayımlandı

Basit eğlence temalı bir topluluk simülasyonu oyunu olan ve eğlenceli dekorasyonlarla kafeteryanızı kurup hayvanlarınızı yetiştirebileceğiniz Calico oyunu yayımlandı.

İlk olarak 2019’un başlarında Calico duyuruldu ve oyuncular, oyunun içinde kedi sürülebileceğinden hemen etkilendi. Ancak elbette oyunun tek etkileyici tarafı bu değil. Yıkık bir kedi kafesini yeniden inşa etmek ve oraya tekrar hayat getirmek en güzel taraflarından bir tanesi. Şirin mobilyalarla ve lezzetli pastalarla kafenize şirin hayvan dostlarınızı çekmek bu oyunun başlıca görevlerinden biri.

Calico

Calico, oyunculara neler sunuyor?

Calico, üçüncü şahıs bakış açısıyla oynanıyor ve kendi oynanabilir kedi kahramanınızı tasarlayabilirsiniz. Bu oyunda şehirde dolaşıp kedilerle arkadaş kurabilir hatta onları işe alabilirsiniz ancak yapılacak yemekleri ve iksirleri unutmamalısınız.

Steam açıklamasında tek bir hayvanı dev boyutlara çevrilebileceği yazıyor. Bunu gerçek hayatta düşününce biraz ürkütücü ancak oyunda oldukça şirin olacağını düşünüyorum. Oyunu oynayan bir kişi, oyunun Animal Crossing ve Sailor Moon estetikliğinden esintiler taşıdığını söylemişti. Oldukça şirin ve kulağa güzel geliyor.

Oyun; Steam, Epic ve itch.io‘da şu an mevcut. Oyunun tanıtım fragmanını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Among Us

Among Us'a çapraz oyun özelliği geliyor

Next Article
Prison Architect

Prison Architect, cumartesi gününe kadar GOG'da ücretsiz