Call of Duty

Call of Duty: Warzone oyuncuları, hile yapmamalarına rağmen yasaklandıklarını bildirdi

Birkaç Call Of Duty: Warzone oyuncusu, hile ve yazılım kullanmamalarına rağmen oyundan engellendiğini bildirdi. Call Of Duty’deki shadowban’lar, oyuncuların normal eşleştirmeye katılamayacakları anlamına gelir ve bunun yerine hile yaptığından şüphelenilen diğer oyuncularla eşleştirilir.

Adsiz tasarim 2020 12 30T110058.395-oyun-denince
Call of Duty: Warzone oyuncuları, hile yapmamalarına rağmen yasaklandıklarını bildirdi 12

Call of Duty: Warzone oyuncuları neden yasaklanır?

Oyuncular, diğer oyuncular tarafından şüpheli ihlaller nedeniyle ihbar edildikten sonra yasaklanabilirler. Call Of Duty: Warzone’daki oyuncu raporlama işlevi, hile ve çeşitli yazılımlar kullanan oyuncuları hedef alan birkaç yasak dalgasının ardından bu yılın başlarında tanıtıldı.

Raporlama aracı, Activision ve Infinity Ward’a yasadışı oyuncuları hesaplarını yasaklayarak veya askıya alarak onlara karşı harekete geçmeden önce dikkat çekmede yardımcı olmak için tasarlandı. Ancak bu özellik artık hile veya yazılım kullanmayan oyuncuları yanlışlıkla da olsa etkileyebiliyor.

YouTuber Tomographic, Noel Günü’nde banlı olma deneyimini anlatan bir video yayımladı. Raporuna göre hesabı, aslında kırık bir tüfek kullanırken hile yapan diğer oyuncular tarafından rapor edildi.

Kullanıcı daha sonra hile suçlamalarını, oyuncuların art arda iki düşmanı öldürmesine izin veren DMR 14 tüfeğini kullanmasına bağladı.

Shadowban, Tomographic’in partisindeki diğer oyuncuları da etkiledi. Takım arkadaşlarının yasaklanmamasına veya kara listeye alınmamasına rağmen, kendilerinin de onunla maç oynadıklarında bir hile saldırısı ile karşılaşacaklarını iddia etti. Tomographic, o zamandan beri Twitter’da shadowban’ın kaldırıldığını ve oyunu oynamaya devam edebileceğini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077, 2021'in başından itibaren ücretsiz DLC almaya başlayacak

Next Article
Apex Legends

Yeni Apex Legends animasyon videosu, Pathfinder'ın yaratıcısını açığa çıkarıyor