Capcom Cup

Capcom Cup, COVID-19 vakalarındaki artış nedeniyle iptal edildi

Capcom Pro Tour, bugün web sitesinde, Capcom Cup’ın dünya çapında artan COVID-19 vakaları nedeniyle bu yıl artık devam etmeyeceğini açıkladı.

Street Fighter League Dünya Şampiyonası da 19 Şubat’ta başlayan hafta için planlandı ve aynı nedenle iptal edildi. Capcom Pro Tour’un ifadesi, ilgili herkes için sınırlı riskle mükemmel bir etkinlik sağlayabileceklerini düşündüklerini, ancak vakalar yükselmeye başladığında fikirlerini değiştirdiklerini vurguladı.

Capcom Cup

Capcom Cup’ın iptal edilmesi nelere yol açtı?

Devam eden pandemi, bu etkinliğin yalnızca çevrimiçi bir sezon finaline dönüştürüldüğü anlamına geliyordu. Çevrimiçi prömiyeri kazanan tüm oyuncular katılmaya hak kazanacaktır. Capcom Pro Tour, yüz yüze etkinliğin artık devam etmediğinden bağımsız olarak en iyi oyuncuları sergilemeyi umduklarını söylüyor.

Çevrimiçi final, Capcom Cup ve Street Fighter League Dünya Şampiyonası’nı birleştiren 20 ve 21 Şubat için planlandı. Bu, Dominik Cumhuriyeti’ndeki Hard Rock Hotel & Casino Punta Cana’da gerçekleşmesi planlanan etkinliğin daha sıkı güvenlik kuralları verildiği yakın tarihli bir güncellemeden sonra geldi.

Önceki güncelleme, etkinliğin temel hedefini özetledi: “Oyuncular, Capcom Cup 2020’ye geçmek amacıyla 18 çevrimiçi eleme prömiyeri ile savaştılar. Yıl sona erdiğinde, sezonun sonundaki büyük finalin ayrıntılarını duyurmanın zamanı geldi.”

Control, 21 Ocak’ta Xbox Game Pass’e geliyor adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Control

Control, 21 Ocak'ta Xbox Game Pass'e geliyor

Next Article
Hitman 3

Hitman 3, Stadia'ya özel paylaşılabilir durumlar içerecek