CD Projekt RED

CD Projekt RED, davalara karşı kendisini şiddetle savunacak

CD Projekt RED, bir yatırımcının Cyberpunk 2077 ile ilgili olarak açtığı son davaya karşı kendisini şiddetle savunacağını söyledi.

CD Projekt Red’e neden dava açıldı?

Bu haftanın başlarında, şirketin yatırımcılarından birinin Cyberpunk 2077‘nin lansmanıyla ilgili yasal işlem başlattığı doğrulandı. Mahkemelere yapılan bir dosyada, oyunun mevcut Xbox veya PlayStation sistemlerinde çok sayıda hata nedeniyle neredeyse oynanamayacağı ve sanıkların ise (CD Projekt) yaptığı işle ilgili ifadelerinin, operasyonlar ve beklentiler maddi olarak yanlış ve yanıltıcı olması yazıyor.

CD Projekt RED
CD Projekt RED, davalara karşı kendisini şiddetle savunacak 12

Bir sınıf davası haberinin ardından oyunun yayıncısı CD Projekt, kendisine yöneltilen iddialara karşı kendini savunma sözü verdiğini söyleyerek yanıt verdi.

Şirket bu davanın; mahkemeyi, Cyberpunk 2077’nin çıkışıyla bağlantılı olarak şirket ve yönetim kurulu üyeleri tarafından gerçekleştirilen eylemlerin federal yasaların bir ihlali olması yani yanıltıcı olarak yargılamaya çağırdığını söyledi. Dolayısıyla da zarar etmelerine neden oluyor. Bu suçlamalardan, kendisini bu tür iddialara karşı şiddetle savunmayı planladığı da ekleniyor.

Cyberpunk 2077 neden Sony mağazasından kaldırıldı?

Oyunun lansmanından önce, son nesil konsol sürümleri için medya görüntüleri oldukça azdı ve tanıtılan oyun, vaat edilenler namına pek bir iz taşımıyordu. Bu nedenle Sony, oyunu dijital mağazasından derhal kaldırdı ve ardından Microsoft da müşterileri için aynısını yaptı.

Geliştirici CD Projekt RED, oyunun fiziksel bir sürümüne sahip olan herkese para iadesi teklif ediyor, ancak geri ödemelere rağmen oyun piyasaya sürüldüğünden bu yana 13 milyon kopya satmayı başardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Steam

Steam trafiği, önceki yıllara göre büyük ölçüde arttı

Next Article
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077, 2021'in başından itibaren ücretsiz DLC almaya başlayacak