CD Projekt Red

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077 üzerinden yatırımcı davaları ile karşılaşabilir

CD Projekt Red, yakın zamanda bir başka Cyberpunk 2077 sorunuyla karşı karşıya kalabilir. Muhtemelen pek de etkileyici olmayan para iadesi teklif etmekten daha büyük bir sorun: sınıf davası.

Birden fazla hukuk firması ve bir CD Projekt yatırımcısı, CD Projekt tarafından yanlış beyanla ilgili bir sınıf davası arıyor. Şirket, güvenlik işlemlerinde dolandırıcılık veya aldatma olarak faaliyet sürdürmeyi yasa dışı olarak varsayan bir SEC kuralını ihlal etmekle suçlanabilir. Yani bu dava, yatırımcıların oyunu satın alan müşterilerden çok, CD Projekt Red’i hedef aldığını görecektir.

CD Projekt Red
CD Projekt Red, Cyberpunk 2077 üzerinden yatırımcı davaları ile karşılaşabilir 12

CD Projekt Red’in hisse düşüşleri

Şirketin hisse değerlerindeki düşüşü varsayarsak, bu aslında çok büyük bir sürpriz değil. Şirketin yöneticilerinin ve kurucu ortaklarının çoğunun, oyunun piyasaya sürülmesinden bu yana kendi hisse senetlerinin değerinde yani 1 milyar doların üzerinde kayıp yaşadığı görüldü.

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077’nin PS4 ve Xbox One’ın sürümlerine, 10 Aralık sürümünden önce yeterince geliştirme süresi vermediğini itiraf etti ve piyasaya sürülmeden önce bu sürümlerde neredeyse hiçbir şey göremedik. Oyunlar, kare hızında sık düşüşler ve kararlılık sorunları ile bu platformlarda oldukça kötü çalışıyor.

Geçen hafta Xbox ve PlayStation, Cyberpunk 2077’nin dijital sürümleri için geri ödeme teklif etmeye başladı. Best Buy, CD Projekt’in kendisi gibi, fiziksel sürümde de aynı şeyi yaptı. Fiziksel para iadesi talep etmek isteyenler için 21 Aralık’a kadar vakit verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Spider-Marvel's Spider-man Remastered

Marvel's Spider-man Remastered'dan oyunculara sevindirici haber

Next Article
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 kayıt verilerinin bozulma tehlikesi