CD Projekt Red

CD Projekt RED’e toplu dava açıldı

Cyberpunk 2077’nin, gerçekten güçlü satışları olmasına rağmen bu açık dünya RPG’nin lansmanı, geliştirici CD Projekt RED için birçok yönden felaket oldu. Oyun, özellikle temel yani PS4 ve Xbox One konsollarında teknik sorunlar nedeniyle yaygın eleştirilere maruz kaldı. 

Yalnızca PlayStation Store’dan kaldırılmakla kalmadı (Microsoft ayrıca Xbox One oyuncularına geri ödeme teklif ediyor ve CDPR ise perakende alıcılara sınırlı geri ödeme teklif ediyor), aynı zamanda bir süre için CD Projekt RED’in bir sınıf eylemiyle vurulacağı da görünüyor: dava. Aslında tam olarak olan şey de bu.

CD Projekt RED
CD Projekt RED'e toplu dava açıldı 12

CD Projekt Red’e kaç dava açıldı?

Aslında, New York City’nin Rosen Hukuk Bürosu ve Los Angeles’ın The Schall Hukuk Bürosu’ndan bir değil, iki toplu dava ile vuruldular. Tahmin edebileceğiniz üzere, her iki firma da piyasaya yanlış ve yanıltıcı açıklamalarda bulundu. Tartışmalarının çoğu, temel PS4 ve Xbox One konsollarında başlatılan oyunun neredeyse oynanamaz durumda olmasında yatıyor. Bu da doğal olarak şirketin hisselerinin düşmesine ve dolayısıyla yatırımcıların kaybetmesine neden oldu.

Cyberpunk 2077 piyasaya sürülmeden önce CD Projekt RED, yatırımcılardan birinin PS4 ve Xbox One’da oyunun performansının “şaşırtıcı derecede iyi” olduğunu söyledi ve oyunun çok fazla yıkıcı hataya sahip olmayacağını öne sürdü. Geriye dönüp bakıldığında, her ikisi de çok yanlıştı. Aslında, inceleme sitesi OpenCritic’in Cyberpunk sayfasında CDPR’yi kasıtlı olarak yanıltıcı tüketicilerle suçlayan bir uyarı da var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Nier Automata

NieR Automata 5 milyondan fazla sattı

Next Article
Gal Gun Returns

Gal Gun Returns'ün Xbox sürümü iptal edildi