Codemasters

Codemasters, EA tarafından satın alınabilir

Görünüşe göre İngiltere’deki oyun geliştiricisi ve yayıncısı Codemasters’ı çevreleyen bir teklif savaşı sürüyor. Take-Two’un resmi teklifini takiben (tahmini 740 milyon £), Sky News bugün Electronic Arts’ın, Take-Two’un şirketi satın alma teklifini gölgede bırakacak adeta nakavt niteliğinde olan bir teklif hazırladığını bildirdi.

Adsiz tasarim 2020 12 14T092627.441-oyun-denince
Codemasters, EA tarafından satın alınabilir 12

Codemasters’a gelen teklifler ne zaman resmi olarak açıklanacak?

UBS’de bankacılarla yapılan çalışmalarda bildirildiğine göre bu teklifin pazartesi sabahı erken saatlerde kamuoyuna açıklanması bekleniyor. Bir hatırlatma olarak, Take-Two CEO’su Strauss Zelnick, şirketin Codemasters‘ı satın alma niyetini açıkladığında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Codemasters, bu sektörün en sevilen ve ticari açıdan da başarılı yarış projelerinden birçoğunu oluşturma konusunda gerçekten ünlü bir geçmişe sahip. Tekliflerinin son derece tamamlayıcı olacağına ve şirketimizin uzun vadeli büyümesini daha da artıracağına inancımız tam.

Ayrıca, bu şirketin yönetim ve geliştirme ekiplerini de Take-Two ailemize davet etmeyi ve en iyi şekilde eğlence deneyimleri sunma fikrimizi paylaşmayı ve bu sektördeki en yenilikçi, yaratıcı ve verimli şirket olmayı iple çekiyoruz. Take-Two tarafından yapılan gerçek teklif hisse başına 485 peni idi. Ancak Sky News, EA’nın teklifinin çok daha yüksek olabileceğine inanıyor ve şirketin hissedarlarına mevcut hisse senedi fiyatından (geçen cuma itibariyle 534 peni) daha fazlasını teklif ettiğini açıkladı. Oyun endüstrisindeki bu potansiyel olarak büyük güç hamlesi hakkında daha fazla bilgi için bizi izlemeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Pokemon Go

Pokemon Go'ya Galarian Bay Mime geliyor

Next Article
Codemasters

EA, Codemasters'ı almak için 1 milyar dolar teklifini geçmeye çalışıyor