Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 araç rehberi

Eğer yeteneğiniz yoksa, Cyberpunk 2077’de Night City boyunca seyahat etmek zor ve sıkıcı olabilir. Oyun, Hızlı Seyahat seçeneği ile oldukça cömert bir özellik sunsa da rahatınıza göre araç ve bisiklet kullanmanız gerekiyor. Bu Cyberpunk 2077 araç rehberi, araçları nasıl edineceğinizi anlamanıza ve ihtiyaç duyduğunuzda onları aramanıza yardımcı olacaktır.

Cyberpunk 2077 araçlar

Night City, yoğun ve güzel bir şehirdir ancak tüm bir şehri yürüyerek keşfetmek bir oldukça zor. Bu yüzden Cyberpunk 2077, size araç satın alma seçeneği sunuyor. Oyunun başında V’nin bir aracı olmasına rağmen, çoğu oyuncu daha hızlı ve daha iyi görünen bir aracı tercih edecektir.

Cyberpunk 2077

Araç Satın Alma

Cyberpunk 2077’de araç edinmenin en iyi yolu, onları satın almaktır. Satın almış olduğunuz araçlar garajınızda kalır ve onları kaybetmezsiniz. Bu araçlar, bulunduğunuz yere her zaman çağrılabilir ve aracınıza her zaman, her yerde hızlı erişim sağlar.

Aracınızı size çağırmak için tek yapmanız gereken, PC’den oynayanlar için V’ye dokunmak, D-pad veya kumanda oynatıcılarında sağ düğmeye basmaktır. Araçlarınız size yakın bir yerde ortaya çıkacak ve size kolay erişim sağlayacak.

Garajınızda çok sayıda farklı araç varsa ve bunlardan birini seçmek istiyorsanız, sadece belirlenmiş düğmeyi basılı tutun. Ardından istediğiniz aracı seçmenize ve çağırmanıza izin veren bir menü açılır. Bu araç daha sonra varsayılan olarak ayarlanacak ve aracınızı her aradığınızda ortaya çıkacaktır.

Araç satın almak için mesajlarınıza dikkat etmeniz gerekir. Oyundaki sabitleyiciler, zaman zaman oyun içi para birimi ile satın alabileceğiniz yeni araçlar için size mesaj gönderecektir. Bu araçlar artık kalıcı olarak sizin olacak.

Satın alabileceğiniz araçlar için daha iyi seçeneklerin kilidini açmak için Street Cred’inizi artırmanız gerekir. Daha fazla Street Cred, satın alabileceğiniz daha iyi ve daha nadir araçlar sunulacağı anlamına gelir. Bunlar şüphesiz pahalı olacaktır, ancak daha sonra satın alabilirsiniz. Bir Fixer’dan mesaj aldığınızda, eğer ilgileniyorsanız gidip aracı veya motosikleti alabilirsiniz.

Aracı istiyor ancak şu anda karşılayamıyorsanız, araç garajda oturup onu almanız için yeterli parayı toplamanızı bekleyecektir.

Ücretsiz araçlar

Hiçbir araç satın almasanız bile görev sonrası oyunda birkaç araç size ücretsiz olarak verilmektedir. Örneğin, Life during Wartime görevini tamamladıktan sonra, bir motosiklet alırsınız ve oyunun geri kalanında saklamanız için sizin olur.

Önceki eylemlerinizin, aracı oyunda alıp almayacağınızı etkileyebileceğini unutmayın. Örneğin, The Heist görevinin ardından cesedi Viktor’a gönderirseniz, Nazaré motosikletinin kilidini açmanıza izin veren Heroes yan görevini üstlenemezsiniz.

Araç çalmak

Cyberpunk 2077’de araç çalmak, gezintiye çıkmanın en kolay yoludur. Ancak Cyberpunk’da araç çalmak diğer oyunlardan aşina olduğunuz kadar kolay ve rahat kesinlikle değil. Araçları çalabilmek için belirli özelliklere sahip olmanız gerekir.

Etrafta park edilmiş veya sahibi tarafından kullanılan araçları çalabilirsiniz. Etrafta park etmiş araçları çalmak için teknik becerilerde belli bir seviyeye ulaşmış olmanız gerekir. İhtiyacınız olan seviye, çalmak istediğiniz araçlara bağlıdır. Daha yüksek seviyeli araçlar için daha yüksek teknik özelliklere ihtiyacınız vardır.

Sürülen yolda olan araçları çalmak için vücut özelliğine yatırım yapmanız gerekir. Yine, daha yüksek seviyeli araçları çalmak için daha yüksek seviyeli bir vücut özelliğine sahip olmanız gerekir.

Sürücüyü herhangi bir pencereden ateş ederek de öldürebilirsiniz ve bu da aracı ele geçirmenize izin verir, ancak bu da doğal olarak polisin dikkatini çekecektir.

Kurşun geçirmez araçların camlarına ateş etmek bile bazen sürücülerinin aracı terk etmesine neden oluyor. Araç çalmak, kısa süreli kullanım ya da satın almak istediğiniz bir aracı test etmek içindir.

Onları tutamazsınız ve bir süreliğine bile olsa onları terk ettiğinizde kaybolurlar. Ancak, hızlı bir sürüşe ihtiyacınız varsa veya kendi aracınızı mahvetmek istemiyorsanız hızlı ulaşım sağlarlar.

Araç listesi

İşte Cyberpunk 2077’deki araçlardan bazılarını fiyatları ile birlikte aşağıda listeledik:

AraçNasıl elde edilir
Thorton Mackinaw MTL1“The Beast in Me” yan işini tamamlayın. / Santo Domingo’da 128.000 dolara satın alın.
Okçu Kuvars EC-T2 R660Watson’da 29.000 dolara satın alın.
Okçu Hella EC-D I360Oyunun başından itibaren mevcut / “Human Natur” yan işini tamamlayın.
Chevillon İmparatoru 620 RagnarCity Center’da 32000 dolara satın alın.
Herrera Outlaw GTSCity Center’da 62.000 dolara satın alın.
Makigai Maimai P126Westbrook’ta 14.000 dolara satın alın.
Makigai Supron F53Santo Domingo’da 16.000 dolara satın alın.
Mizutani Shion MZ2Watson’da 75.000 dolara satın alın.
Villefort Columbus V340-F NakliyeCity Center’da 19000 dolara satın alın.
Mizutani Shion CoyoteBadlands’de 115.000 dolara satın alın.
Porsche 911 Turbo“Chippin’ In” yan işinde Yedek Grayson
Quadra Turbo-R 740Westbrook’ta 129.000 dolara satın alın.
Quadra Turbo-R V-Tech“Sex on Wheels” yan işini tamamlayın.
Quadra Type-66 (4 çeşit)“The Beast in Me” yan İşinde Yedek Sampson / Santo Domingo’da 58.000 dolara satın alın. / Şehir Merkezinde 65.000 dolara satın alın. / Badlands’de 73.000 dolara satıldı.
Rayfield Aerondight GuinevereWestbrook’ta 225.000 dolara satın alın.
Rayfield CaliburnCity Center’da 157000 dolara satın alın.
Thorton Colby C125Watson’da 39.000 dolara satın alın.
Thorton Colby CX410 Butte (2 çeşit)Badlands’deki Desert Flim Seti’nde bulunur. / Santo Domingo’da 43000 dolara satın alın.
Thorton Colby “Küçük Katır”Badlands’de 49.000 dolara satın alın.
Thorton Galena G240Watson’da 13.000 dolara satın alın. / Badlands’de 21.000 dolara satın alın.
Villefort Alvarado V4F 570 DelegeHeywood’da 62.000 dolara satın alın.
Chevillon Thrax 388 JeffersonHeywood’da 17.000 dolara satın alın.
Villefort Alvarado V4FC 580“Beat on the Brat: The Glen” yan görevinde Cesar’ı yenin.
Villefort Cortes V5000 ValorHeywood’da 37000 dolara satın alın.
Villefort Cortes Delamin No. 21“Don’t Lose Your Mind” yan görevini tamamlayın.

Cyberpunk 2077 gizlilik ipuçları içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 gizlilik ipuçları

Next Article
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 üretim rehberi