Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 performans sorunlarından dolayı iade yapıyor

PlayStation, Xbox ve Steam’deki bazı Cyberpunk 2077 oyuncuları, oyunun performansından şikayet ettikten sonra geri ödeme talebinde bulunuyorlar. Bildirildiği üzere, bir Reddit kullanıcısı olan NotBen_2, Cyberpunk 2077 oynarken -özellikle PlayStation 4 ve PlayStation 5’te oynarken- sorun yaşayanlara bir PSA yayımladı.

Cyberpunk 2077

Sony‘nin PlayStation Store satın alımları için geri ödeme politikası, ilk 14 gün içinde talepte bulunmanıza izin veriyor. Ancak, oyunu indirmeye başladıysanız da içerik hatalı olmadığı sürece para iadesi almaya uygun olmayacaksınız. Buna rağmen NotBen_2, 10 saat Cyberpunk 2077 oynadıktan sonra bile para iadesi aldı.

Cyberpunk 2077’den her talep eden iade alabiliyor mu?

Xbox konsollarında ve Steam’de bile para iadesi alabilen birçok kişi var, ancak herkes bu kadar şanslı değil. Dolayısıyla, bir geri ödeme talebinin başarılı olacağı kesin görünmese de Cyberpunk 2077 ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız denemeye değer olabilir. Oyunun lansmanı, performansla ilgili olanların yanı sıra birçok faktörden etkilendi. Buna oyunda olası bir epilepsi nöbetine neden olan sahneler ve yayıncılar için DMCA ihtarlarına neden olabilecek telif hakkı alınmış şarkılar da dahil. Dahası, bu sorunlar ve diğerleri, CD Projekt Red’in hisselerinin oyunun piyasaya sürülmesi sırasında %29 düşmesine neden oldu.

Tüm bu sorunlar bir yana, oyunun ön sipariş satışlarının oyunun tüm geliştirme ve pazarlama maliyetini zaten karşıladığını ve lansmandan önce 8 milyon kopya sattığını ortaya çıkardığından bu zaten CD Projekt Red için zaten büyük bir başarı oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Genshin Impact

Genshin Impact 1.2 fragmanı yayımlandı

Next Article
Steam

Steam, Cyberpunk 2077'nin yardımıyla eşzamanlı oyuncu rekorunu kırdı