Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 bir ayda oyuncu tabanının yüzde 79’unu kaybetti

CD Projekt RED’in son zamanlarda tartışma konusu olan RPG’si Cyberpunk 2077, sadece bir ay önce piyasaya sürülmesinden bu yana oyuncu tabanının yüzde 79’unu kaybetti. Bu, video oyun istatistikleri web sitesi GitHyp’in yeni bir analizine göre, oyunun oyuncu tabanının 1 milyondan fazla eşzamanlı oyuncunun zirvesinden Steam’de günde 225 bin oyuncuya düştüğünü gösteriyor.

Adsiz tasarim 2021 01 06T093755.349 min-oyun-denince
Cyberpunk 2077 bir ayda oyuncu tabanının yüzde 79'unu kaybetti 12

Rapor aynı zamanda yüzde 79’luk düşüşün, genellikle oyuncu tabanının aynı yüzdesini veya daha fazlasını kaybeden çoğu tek oyunculu oyun için tipik olduğunu ve açık dünya oyunlarının genellikle bir istisna olduğunu belirtti.

Cyberpunk 2077 hâlâ Steam’de en çok satan oyun

GitHyp ayrıca, Steam’de oyunun pozitif bir ortalama puanı korumasının nedenlerinden biri olduğunu söyleyerek, oyunlarını PC lansmanından sonra düzeltme konusunda kanıtlanmış bir geçmişe sahip olduğuna dikkat çekti. Cyberpunk 2077 ile ilgili tartışmalara ve oyuncu tabanının kaybına rağmen, oyun Steam’de iyi satmaya devam etti. Oyun, 22 Kasım’da biten haftadan bu yana Steam’de en çok satan oyun olmaya devam ediyor.

CDPR daha önce, Cyberpunk 2077’nin 13 milyondan fazla kopya sattığını iddia etmişti, hatta tüm platformlarda geri ödeme talepleri hesaba katılmıştı. Önceki bir rapora göre, kopyaların yaklaşık 8 milyonunun yalnızca ön siparişlerden olduğu söyleniyor.

Minecraft Earth, haziran ayında kapatılıyor adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Minecraft Earth

Minecraft Earth, haziran ayında kapatılıyor

Next Article
The Sinking City

The Sinking City mağazalara geri dönüyor