Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 geliştiricileri, oyun hakkındaki sorunları daha önceden biliyor muydu?

Cyberpunk 2077’nin üretimiyle ilgili derinlemesine bir rapor, CD Projekt Red ekibinin lansmandan önce oyunda mevcut olan sorunların kapsamını bildiğini ortaya koydu.

Bloomberg’den Jason Schreier’in hazırladığı raporda çalışanlar, stüdyo kurucu ortağı Marcin Iwiński’nin yayımladığı ve yayımlamadan önce de hataların ölçeğinin tam olarak bilinmediğini söyleyen yakın tarihli bir videodaki iddialara karşı çıktılar.

Cyberpunk 2077

Schreier; kontrolsüz hırs, zayıf planlama ve teknik eksikliklerle gölgelenen bir gelişim sürecini anlatan geliştirme süreciyle ilgili sorunları anlatan rapor için 20’den fazla mevcut ve eski CD Projekt personeli ile röportaj yaptı.

Eski bir ses programcısı olan Adrian Jakubiak, Cyberpunk 2077’nin The Witcher 3’ten daha zorlu bir proje olduğunu, ancak şirketin yol boyunca bunu çözmeyi beklediğini söyledi.

Çalışanların Cyberpunk 2077 üzerinde fazla mesai saatine zorlanması

Piyasaya sürülmeden önce, oyunun geliştirme süreci etrafındaki krizin doğası hakkında çok şey yazılmıştı. Schreier, bir düzineden fazla çalışanın, yöneticileri ve iş arkadaşları tarafından fazladan çalışma saatleri ayırmaları için baskı altında olduklarını bildirdi.

Yakubiak’ın kendisi şöyle diyor: “Günde 13 saate kadar çalıştığım zamanlar vardı, muhtemelen bunun biraz daha fazlası benim rekorumdu ve haftada beş gün böyle çalışıyordum.”

Schreier, hayranları ve gazetecileri benzer şekilde etkileyen Cyberpunk 2077’nin E3 2018 demosunu anlatmaya devam ediyor. Geliştiriciler, Schreier’e bunun neredeyse tamamen sahte olduğunu ve CD Projekt’in henüz temel oyun sistemlerini tamamlamadığını ve kodlamadığını, bu nedenle de araba pusuları gibi pek çok özelliğin birçok açıdan eksik olduğunu açıkladı.

Star Wars: Battlefront II, popülerliği nedeniyle sunucuları çökertiyor adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Star Wars: Battlefront II

Star Wars: Battlefront II, popülerliği nedeniyle sunucuları çökertiyor

Next Article
Hitman

Hitman 3'ü PC'de oynayacakların Hitman 2 seviyelerini yeniden satın alması gerekecek