Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077, UOKiK tarafından araştırılıyor

Cyberpunk 2077 geliştiricisi CD Projekt RED, oyunun tartışmalı lansmanıyla ilgili olarak Polonya Tüketici Koruma Kurulu tarafından araştırılıyor.

Polonyalı hukuk ve ticaret gazetesi Dziennik Gazeta Prawna’nın yeni bir raporuna göre, Polonya Rekabet ve Tüketicinin Korunması Ofisi (UOKiK), oyunun hatalı lansmanını, CDPR’nin oyunu nasıl düzeltme planları olduğunu ve geri ödemelerin nasıl işlendiğini araştırmak için devreye girdi.

Adsiz tasarim 2021 01 13T194412.543 min-oyun-denince

UOKiK, Cyberpunk 2077 üzerinden ne gibi kararlar alma yetkisine sahip?

“Geliştiricinin yamalar üzerinde nasıl çalıştığını veya çeşitli konsollarda oynamayı engelleyen sorunları çözdüğünü, ayrıca şirketin geri ödeme talebinde bulunan kişilerle ilgili olarak hangi adımları atmayı planladığını ve yapabilecekleri için satın alımlarından memnun olup olmadıklarını kontrol edeceğiz. Yapımcının garantilerine rağmen oyunu sahip olunan donanımda oynayın.” diye eklediler.

Raporda ayrıca, UOKiK’in soruşturmanın bir sonraki adımına karar vermeden önce CDPR’den bir açıklama beklediği de belirtildi. Ajans, CDPR’nin yanıtının tatmin edici olmadığını tespit ederse, UOKiK Polonyalı geliştiricilere şirketin yıllık gelirinin yüzde 10’una kadar para cezası verme yetkisine sahip.

Alternatif olarak UOKiK, CD Projekt RED‘den oyunu PS4 ve Xbox One’da satın alan oyunculara dijital bonuslar vermesini isteyebilir. Oyunun tüm platformlarında oyun bozan hatalar ve çökmeler olsa da, PS4 ve Xbox One konsolları en fazla sayıda hatayı rapor etti.

Cyberpunk 2077’nin çok oyunculu modundan ayrıntılar sızdırıldı adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077'nin çok oyunculu modundan ayrıntılar sızdırıldı

Next Article

Satranç şampiyonu Magnus Carlsen, 2020'nin en çok kazanan espor oyuncusu oldu