Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 üretim rehberi

Cyberpunk 2077’deki karmaşık üretim sistemi hakkında daha fazla bilgi edinmenizi sağlamak için bu rehberi hazırladık ve oyundaki üretim sistemi hakkında bilmeniz gereken tüm bilgileri bir konuya topladık.

Cyberpunk 2077’de üretim

Cyberpunk 2077‘de üretmeniz için tonlarca farklı eşya var. Bunlara modlar, el bombaları, silahlar, giysiler, çeşitli malzemeler ve quickhack de dahildir.

Cyberpunk 2077

Donanım üretimi

Bu kategori, silahlar, modlar, giysiler vb. Gibi tüm farklı ekipman türlerini içerir. Bu kategorideki üretim özellikleri standart bileşenler gerektirir.

Bu kategoride daha yüksek nadirlikte öğeler üretmek için, Teknik Yetenek niteliğinizi ve Üretim becerinizi bunlara daha fazla puan koyarak yükseltmeniz gerekir.

Quickhacks oluşturma

Bu kategori tamamen Quickhacks ile ilgilidir. Bu kategorideki özellikler, quickhack bileşenleri gerektirir. Bu kategorideki özelliklerin kilidini açmak istiyorsanız, onlara daha fazla puan ekleyerek Intelligence niteliğinizi ve Quickhacking becerinizi geliştirmeniz gerekir.

Üretim ve Quickhack becerilerinizin seviyesi, ürettiğiniz ögelerin derecesini artıracaktır. Eşyalar, becerinin seviyesi başına 0.2 bonus alacak. Üretim becerinizin 15. seviyede olduğunu örnek verecek olursak, bir teçhizat ürettiğinizde seviyesi 3 (15 x 0,2) artar.

Eşyalar nasıl üretilir?

Cyberpunk 2077’deki her üretilebilir ögenin, onu işlemek için ihtiyaç duyduğunuz benzersiz bileşenleri vardır. Bunlar, ögenin taslağı ve tabii ki gerekli malzemelerdir. Tüm bu eşyalar envanterinize eklendiğinde, o eşyayı Cyberpunk 2077’de üretebileceksiniz.

Taslaklar nasıl elde edilir?

Bir ögenin taslağı, o ögeyi işlemek için gereklidir çünkü size bunu yapmak için ihtiyacınız olan tüm malzemeleri gösterir.

Bu planları almanın en iyi yolu ise Silah Satıcıları gibi, Night City etrafına dağılmış farklı satıcılardan geçmekte. Bu satıcılar tarafından satılan planlar rastgele olacaktır. Satıcının envanterini yenilemek istiyorsanız, iki oyun içi gün bekleyin ve ardından tekrar ziyaret edin.

Ayrıca bu planları düşmanlardan bir ganimet olarak ve belirli yetenekleri yükseltmenin ödülleri olarak da alabilirsiniz.

Standart bileşenler nasıl elde edilir?

Night City keşfiniz boyunca standart bileşenler elde edeceksiniz. Bunları eşya ganimetlerini ve düşman cesetlerini yağmalayarak elde edebilirsiniz. Çıkan ganimetin nadirliği, ganimetin kendisini nerede bulduğunuza bağlı olacaktır.

Bu nedenle, açık dünyada bulduğunuz rastgele ganimetler, görev sırasında bulduklarınızdan daha az ganimet içerecektir.

Bu ganimetlerin nadirliği de rengiyle ifade edilir:

  • Ortak Ganimet: Beyaz
  • Sıradışı Ganimet: Yeşil
  • Nadir Ganimet: Mavi
  • Epik Ganimet: Mor
  • Efsanevi Ganimet: Turuncu

Standart bileşenleri almanın bir başka harika yolu da envanterinizdeki ekipmanı sökmektir. Envanterinizi açın, sökmek istediğiniz ekipmanı seçin ve PlayStation’daysanız Üçgen’i veya Xbox’taysanız Y’ye basın. Sırt Çantası ekranının soluna bakarsanız, seçilen ekipmanı parçalara ayırırsanız alacağınız tüm ögeleri görürsünüz.

Bu ögenin nadirliği, bir silahı veya zırhı sökerek elde edeceğiniz ögelerin sayısını belirleyecektir. Ekipman parçalandığında, onu tekrar tamir edemezsiniz. Bu nedenle yalnızca kullanmadığınız ekipmanı parçaladığınızdan emin olun.

Kendinizi ögeleri çok sık parçalarken bulursanız, Teknik Yetenek tablosundan Mechanic ve Scrapper becerilerini aldığınızdan emin olun. Mechanic yeteneği, ekipmanınızdan daha fazla bileşen almanıza izin verirken, Scrapper becerisi ise size ekipmanı anında parçalama yeteneği vererek zaman kazandıracaktır.

Quickhack bileşenlerini edinme

Kendinize bazı hızlı saldırı bileşenleri almak için, İhlal Protokolü mini oyununu geçmeniz gerekir. Bu mini oyun her zaman mevcut olmayacak, bu yüzden ne zaman olursa olsun tamamladığınızdan emin olun.

İhlal Protokolü’nü denemeden önce, mini oyundan daha fazla hızlı saldırı bileşeni elde etmek için Datamine Mastermind avantajına bazı noktalar koyduğunuzdan emin olun.

Daha nadir hızlı saldırı oluşturma teknik özelliklerini elde etmenin diğer bazı önemli avantajları School of Hard Hacks, Hacker’s Manual, Hacker Overlord ve Bartmoss Legacy’dir.

Üretim gereksinimleri

Aşağıdaki avantajların kilidini açmadan önce, yalnızca Yaygın ve Yaygın olmayan ögeler üretebileceksiniz.

Daha yüksek nadirlikler üretmek için aşağıdakileri açmanız gerekir:

  • Nadir eşyalar yapmak için: True Craftsman
  • Destansı eşyalar yapmak için: Grease Monkey
  • Efsanevi eşyalar yapmak için: Edgerunner Artisan

Ekipman nasıl yükseltilir?

Ekipmanınızı yükseltmek için daha fazla bileşen biriktirmeniz gerekir. Envanterinizdeki her bir giysi, zırh ve silah yükseltilebilir. Ayrıca, her bir ögeyi birkaç kez yükseltebilirsiniz. Bu çok fazla kaynak gerektirir, bu nedenle yalnızca sahip olduğunuz en güçlü ögeleri yükseltin.

Cyberpunk 2077 araç rehberi içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 araç rehberi

Next Article
Fortnite

Bu yılki Fortnite Yeni Yıl etkinliği sızdırıldı