Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 yaşam yolu rehberi

Bu Cyberpunk 2077 en iyi yaşam yolu rehberinde, Cyberpunk 2077’deki yaşam yolu seçimlerini tartışacağız. Bu yaşam yolu seçimlerinin oyunu nasıl etkilediğine bir göz atacağız çünkü oyunun tüm hikâyesini etkilediği için önemli bir durum.

Cyberpunk 2077 yaşam yolları

Yaşam yolu, bize karakterimizin geçmişini anlatan bir arka plan gibidir. ve aşağıdaki üç yoldan birini seçebilirsiniz:

  • Corporate
  • Nomad
  • Street Kid

Cyberpunk 2077‘de seçeceğiniz bu yaşam yolları, her bir oyuncunun, herkesin oynamak zorunda kaldığı tek bir boyutta oynamak yerine özel bir karakteri deneyimleyebilmesi için var. Bir karakter yaratırken, karakteri şekillendirmek için kıyafet tercihi, kişisel tarz, etnik kökenler, kişisel motivasyonlar, aile geçmişi ve önemli yaşam olayları gibi seçimler de var.

Cyberpunk 2077

Bir yaşam yolu seçmek aynı zamanda oyun içinde tanıdığınız ve sizi tanıyan kişileri de belirliyor. Başladığınız görev, yapılan bu seçim ve tüm görev dizisiyle belirlenir.

Corporate

Kurumsal bir yaşam yolu seçmeniz, yolculuklarınıza şehir merkezinden bir iş adamı olarak başlamanız ayrıca suç, para ve güç içinde boğulan bir şehirde gezineceğiniz anlamına geliyor.

Şehir Merkezi, adından da anlaşılacağı gibi Night City’nin tam ortasında ve en çok işin yapıldığı şehrin kalbidir. Seçtiğiniz bu karakter, yüksek gökdelenlerdeki yönetim kurulu odalarında anlaşmalar için el sıkışan yöneticilerle çevrili bir hayat sürmekte.

Night City’de üst sınıfla başa çıkabilen kurumsal karakter ilk %1’dir ve bu beceri çok değerli olabilir. Seçtiğiniz bu karakter, Night City’nin merkezinden başlayarak büyük bir şirketin temsilcisi olarak çalışacak.

Nomad

Bir yaşam yolu olarak Nomad’ı seçtiğinizde, Night City’nin hemen dışındaki uçsuz bucaksız çölden Night City’ye hareket eden bir yabancıyı oynuyor olacaksınız.

Bu bölgeye “Badlands” denir. Becerikli ve kavgacı olmak bir göçebenin karakteridir ve aile dinamikleri çok güçlüdür. Küçük toplulukları tıpkı klanlar gibi işletirler ama itibarları o kadar iyi değildir.

Yeni iş kurma konusunda bilgili olabilirler ve kurumsal malları çalarlar, ondan sonra da onları naklederler ve onlardan kâr elde ederler.

Streed Kid

Streed Kid, Night City’nin sokağına çok aşinadır. Haywood, Night City’nin çoğu insanının yaşadığı, Şehir Merkezi’nin yanında büyük bir semttir. Bu karakter de bu bölgeden. Çeteler arasında kolayca gezinebilir ve rozetlerle savaşabilirler.

En büyük uzmanlıkları, şehir hakkındaki bilgileri ve şehirdeki insanlara aşinalıklarıdır. Yerel sakinlerinden herkesi tanırlar. Bağlantıları ve sokak suları konusunda çok yardımcı olabilirler.

Bu yaşam yolu, çetelerin hüküm sürdüğü ve her yerde şiddetin olduğu bir yer olan Heywood’dan başlıyor. Karakter kendi başına bir şeyler yapmayı dört gözle bekliyor.

Cyberpunk 2077 efsanevi zırh lokasyonları rehberi içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 efsanevi zırh lokasyonları rehberi

Next Article
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 çete rehberi