Devil May Cry

Devil May Cry’ın yönetmeni yepyeni bir oyun üzerinde çalışıyor

Devil May Cry ve Dragon’s Dogma oyunlarının yönetmeni Capcom geliştiricisi Hideaki Itsuno, şimdi yeni bir başlık üzerinde çalışıyor ancak içeriği hakkındaki bilgilerin gelmesi biraz zaman alabilir. Itsuno’nun Capcom günleri, yayıncının 1996’da piyasaya sürdüğü bir 3D dövüş oyunu olan Star Gladiator’a dayanıyor. Birkaç yıl sonra Devil May ekibine katıldı ve ilk olarak Devil May Cry 2’ye atladı.

Devil May Cry
Devil May Cry'ın yönetmeni yepyeni bir oyun üzerinde çalışıyor 12

Itsuno kısa bir süre önce kısa bir tweetinde bir şeye işaret etti ve henüz yapım aşamasında yeni bir projesi  olduğunu belirtti. Doğal olarak ayrıntılar oldukça az ve uzun süre de bu şekilde kalabilir. Itsuno’nun tweetine göre, söz konusu oyun hala çok uzak. İlginç bir şekilde, Itsuno ve diğer iki kişinin bir görüntüsü gönderiye eşlik ediyor. Yönetmen ortadayken, solunda May Cry 3’ten beri Dante’nin sesi olan Reuben Langdon bulunuyor.

Devil May Cry yönetmenin üzerinde çalıştığı oyun ne olabilir?

Tabii ki, hayranlar hem resim hem de Itsuno’nun açıklaması hakkında şimdiden teoriler üretiyorlar. Bazıları yeni projenin, öncelikle resimdeki aktörler nedeniyle Devil May Cry 6 olduğunu düşünüyor. Bu arada, Dragon’s Dogma’nın uygun bir devamının nihayet üzerinde çalışılmaya başlandığına inananlar var. Itsuno ve ekibinin neyin peşinde olduğunu söylemek zor. 

Bununla birlikte, Capcom ağlarının talihsiz fidye yazılımı hacklemesi, bize bir ipucu verebilir. Kasım ayındaki veri ihlalinin ardından bir sızıntı, yayıncının Dragon’s Dogma 2’yi 2022 yılının 2. çeyreğinde piyasaya sürmeyi planladığını ortaya çıkardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Oyun denince bugün – 2 Ocak 2021

Next Article
Monster Hunter Rise

Monster Hunter Rise ne zaman çıkacak?