Doom Eternal

Doom Eternal’a kadın Slayer eklenebilir

Resmi bir Twitch yayını sırasında Doom Eternal’ın kreatif direktörü, diziye bir kadın kahraman eklemenin id Software’daki geliştiricilerin tartıştığı bir şey olduğunu söyledi. Doom Eternal’a kadın Slayer ne şekilde eklenebilir? Hadi hep birlikte bakalım.

Untitled design 10 min-oyun-denince

Doom Eternal’a kadın Slayer ne şekilde eklenebilir?

Ancak Hugo Martin, stüdyonun, oyunun Doom Slayer karakterini kadın olarak yeniden canlandırmak yerine, bunu oyun üzerinde gerçek bir etkiye sahip olacak şekilde yapmak istediklerine karar verdiğini söyledi.

“Tonal olarak, aksiyonu tasarlamak söz konusu olduğunda, eğer avcı bir Ferrari ise, o zaman bir kadın avcı ne olurdu? Bir ortaçağ avcısı ne olurdu?” VGC’ye göre Martin, şunları söyledi: “Bu durum, olayları nasıl etkiler ve oyuncu deneyimini etkilemesine izin vermek için bundan ne tür tecrübeler çıkarırsınız? Kesinlikle harika olurdu.”

Kontrol edilebilir bir kadın karakter Doom serisinde yeni bir özellik olsa da id Software’in oyunları için bir ilk olmayacak. Çok oyunculu nişancı oyunu Quake 3, oyuncuların Doom Marine’i askeri günlerinde eğiten kadın denizci Crash de dahil olmak üzere çeşitli kadın karakterleri kontrol etmesine izin vermişti.

Diğer Doom Eternal haberlerinde, oyunun ikinci DLC paketi hala yayımlanmadı, ancak id’den gelen ipuçları önümüzdeki birkaç hafta içinde çıkacağını gösteriyor gibi görünüyor. Oyunun ilk DLC paketi olan Ancient Gods Part 1, Ekim 2020’de çoğunlukla olumlu eleştirilerle piyasaya sürüldü.

Daha fazla oyun haberleri için bizi takipte kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Watch Dogs: Legion

Watch Dogs: Legion çok oyunculu modu önümüzdeki ay geliyor

Next Article
Bloodlines 2

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 yeniden ertelendi