Newbee

Dota 2 takımı Newbee şike nedeniyle ömür boyu yasaklandı

Dota 2 takımı Newbee, şike ile ilgili bir soruşturmanın ardından tüm Valve etkinliklerinden ve mevcut kadrolarından resmi olarak men edildi.

Yasak 1 Ocak’tan itibaren yürürlüğe girdi ve kalıcı bir yasak. Bir takım olarak yasaklanmalarının yanı sıra, kadrolarındaki beş oyuncu da kalıcı yasaklamalarla vuruldu. Bu oyuncular Xu “Moogy” Han, Yin “Aq” Rui, Wen “Wizard” Lipeng, Yan “Waixi” Chao ve Zeng “Faith” Hongda’dır.

Newbee

Newbee takımı neden yasaklandı?

Yasak, sadece “şike” olarak belirtilen gerekçeyle Twitter’da açıklandı. StarLadder ImbaTV Dota 2 Minor Elemeleri’nde Avengers’a karşı Newbee’nin şike yaptığı iddiasıyla ilgili derinlemesine bir soruşturma başlatıldı.

Takım, yasaklanmadan önce Dota 2‘nin en popüler ve başarılı takımlarından biriydi. The International 4’ü kazandı ve The International 7’de ise ikinci oldu. International veya TI, Dota 2 rekabetçi tarafının zirvesi olarak kabul edilir.

Soruşturmanın tüm bulguları ortaya çıkana kadar, takımın yasağının nedenleri belirsiz kalacaktır. Bazen şike, tüm turları atmak anlamına gelebilirken, diğer zamanlarda çeşitli şeyler üzerine bahis oynamak olabilir. Bir takımı ve tüm kadrosunu yasaklamak nadirdir, ancak benzeri görülmemiş değildir. 2016 yılında, Counter-Strike: Global Offensive takımı inchk1ng ve kadrosu da şike nedeniyle yasaklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Adsiz tasarim 2021 01 04T155245.796 min-oyun-denince

Suikoden'ın yaratıcısı, şans verilirse seriye döneceğini söylüyor

Next Article
NieR Automata

Yeni NieR Automata hilesi, piyasaya sürüldükten yaklaşık dört yıl sonra keşfedildi