Codemasters

EA, Codemasters’ı almak için 1 milyar dolar teklifini geçmeye çalışıyor

Electronic Arts’ın, Dirt, F1 ve Project Cars yarış serilerinin arkasındaki geliştirici olan Codemasters’ı satın almak için Take-Two Interactive’in yaklaşık 1 milyar dolarlık teklifini geçmeye çalıştığı iddia ediliyor.

Sky News tarafından bildirildiği üzere EA, Codemasters için potansiyel olarak bir nakavt teklifinde bulundu. Red Dead Franchise’ının üreticisi Take-Two Interactive Software ile geçen ay kabul edilen bir teklifi açıkça gölgede bıraktı.

Adsiz tasarim 2020 12 14T100704.560-oyun-denince
EA, Codemasters'ı almak için 1 milyar dolar teklifini geçmeye çalışıyor 12

EA’nın Codemasters’a vermek istediği teklif ne kadar?

Take-Two’nun şirketi satın alma girişimi kasım ayında duyuruldu ve EA’nın 725 milyon £’dan (969 milyon $) daha yüksek teklif vermeye çalıştığı söyleniyor. EA‘nın teklifi açıklanmasa da Sky News, teklifi üzerinde UBS’deki bankacılarla birlikte çalıştığını ve muhtemelen 14 Aralık Pazartesi günü borsaya açıklanacağını ve bunun Codemasters için önemli bir prim olacağını belirtti. Cuma günü hisse kapanış fiyatı ise 534 peni.

Take-Two’un teklifi aslında bir nakit ve hisse anlaşmasıdır yani bu da teklifin değerinin borsaya bağlı olarak dalgalandığı anlamına geliyor. Ek olarak, şirketin sahibi olan bazı fon yöneticileri, öz sermaye bileşeni ve İngiliz şirketinin bozulmamış hisse fiyatına temsil ettiği nispeten mütevazı primi nedeniyle Take-Two anlaşmasından memnuniyetsizliklerini dile getirdiler. En yeni oyunu Dirt 5 ise PlayStation 5 ve Xbox Series X / S’nin çıkmasıyla birlikte piyasaya sürüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Codemasters

Codemasters, EA tarafından satın alınabilir

Next Article
Immortals Fenyx Rising

Immortals Fenyx Rising için geri sayım sürüyor