Fortnite

Fortnite için Performans Modu nasıl açılır?

Fortnite’ın mobil taraflı bazı sorunlar yaşamasının sonucunda bunları yavaş yavaş atlatmayı başarmıştı. Bilgisayar oyunu için yeni yayımlanan bir özellik ile dikkat çeken Fortnite, her bilgisayarda sorunsuz olarak çalışması için yeni performans moduna kavuşuyor. Performans modu sayesinde oyun içi düşük kalite sebepleriyle oyundan mahrum kalmanıza gerek kalmıyor.

Fortnite

Fortnite performans modu nasıl açılır?

Oyun bir süredir oyun içinde yapılan etkinlikler ile yüz binlerce oyuncuya ev sahipliği yapmış hatta rekor bile kırmıştı. Dün (15 Aralık) itibariyle açılan oyun içi performans modu, bilgisayar oyuncuları için FPS’i artırıyor. Daha az indirilecek dosya ve daha iyi performans elde etmeyi vurgulayan Fortnite, eski (donanımları pek iyi olmayan) bilgisayarlarda oyunu oynayanlar için alternatif bir yol sunmuş oluyor.

Oyunun minimum (en düşük) sistem gereksinimlerini karşılayan bilgisayarlar için oyuna eklenen bu yeni performans moduna oyun içerisindeki ayarlar menüsünden ulaşılabiliyor. Oyunun görsel kalitesini (grafiklerini) bilgisayarınıza uygun şekilde azaltan ve işlemciyle birlikte ekran kartının üstündeki yükü azaltmayı sağlayan bu mod sayesinde oyuncular performans artışına kavuşabilecek.

Düşük sistemli ya da çok iyi donanımlara sahip olmayan oyuncuların oyun kalitesini artıracak bu hamle ile oyunun daha fazla kişi tarafından oynanacağı tahmin ediliyor.

Performans Modu için izlenmesi gereken adımlar

  • Epic Games’e girin.
  • Kütüphane seçeneğine tıklayın.
  • Fortnite’ı bulup 2 defa tıklayın.
  • Ayarlar seçeneğine girin.
  • Yüksek kalite kaplamaları kullanmak veya kapatmak için yandaki kutucuğa tıklayın.
Fortnite

Yüksek kaliteli olan kaplamalar kullanılmadığında yukarıdaki gibi bir görünüm ortaya çıkacak. Bu adımlar ise büyüklüğü yaklaşık 14 GB olan yüksek kaliteli (çözünürlüklü) kaplamaları kaldıracak ve oyunun daha iyi şartlarda çalışmasını sağlayacak. Oyunun bilgisayarınızda kapladığı alan ise içeriklere göre 17 GB’a kadar inecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Skyrim Special Edition

Skyrim Special Edition, Xbox Game Pass’e geldi

Next Article
Resident Evil Village

Resident Evil Village'den yeni görüntüler yayımlandı