Fortnite

Fortnite’ın yeni modu, Among Us ile oldukça benzer

Epic Games, popüler battle royale oyunu Fortnite için yeni bir sınırlı süreli mod başlattı. The Spy Within adlı yeni mod, viral mobil oyun Among us ile çarpıcı bir benzerlik taşıyor.

Spy Within modu, 10 oyuncudan oluşan bir grubu iki takıma ayırıyor: sekiz ajan ve iki casus. Her bir oyuncu yalnızca kendi rolünü biliyor. Ajanlar, casusları tanımlamalı ve onları oylamalıdır ya da kazanmak için hedefleri tamamlamalıdır, casuslar ise kimliklerini açıklamadan tüm ajanları ortadan kaldırmalıdır.

Fortnite

Fortnite’ın yeni modu The Spy Within nasıl oynanıyor?

Among Us’da olduğu gibi, The Spy Within de oyuncuların bir ceset bulmaları veya birinin casuslardan biri olduğundan şüphelenmeleri durumunda toplantı düzenlemelerine izin veriyor. Ek olarak bu mod, toplantılardan biri olmadıkça oyuncuların sesli sohbeti kullanmasını kısıtlayan yeni bir kurala da sahip.

Spy Within modu, Epic Games tarafından belirtildiği gibi aynı isimli ve kullanıcılar tarafından oluşturulan haritaya dayanıyor. Yeni mod için oynatma listesi, bir dizi kilidi açılabilir kozmetik ürünle birlikte birkaç günde bir yenilenecektir.

Fortnite 5. sezonunun 2. partı bu ayın başlarında başlatıldı. “Sıfır Noktası” olarak adlandırılan yeni güncelleme, Ajan Jones’un “The Loop” denen bir şeyden kaçan herkesi avlamak için alternatif gerçekliklerden paçavra bir avcı ekibini bir araya getirmesiyle ilgili bir hikâye içeriyor.

Epic Games daha önce, devam eden COVID-19 salgını nedeniyle 2021’de tüm yüz yüze Fortnite etkinliklerini iptal ettiğini duyurmuştu. Bununla birlikte geliştiriciler, fiziksel olayların bir şekilde gelecekte bir noktada geri dönebileceği umuduyla 2021 boyunca çevrimiçi yarışmalar sunmaya devam edeceklerini söylediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Elder Scrolls Online New Life Festival

Elder Scrolls Online'da yeni yıl kutlaması başlıyor

Next Article
Vin Diesel

Vin Diesel, Ark 2'de hem oyuncu hem de yapımcı olarak yer alıyor