Gal Gun Returns

Gal Gun Returns’ün Xbox sürümü iptal edildi

Gal Gun Returns’un Xbox sürümü iptal edildi. Geliştirici Inti Creates, Microsoft ile yapılan bir tartışmanın ardından platformda “tutarlılığın sağlanamamasını” gerekçe göstererek Gal Gun Returns’ün Xbox One sürümünü iptal etti.

Inti Creates yaptığı açıklamada: “Orijinal Gal Gun’un yöneticisi olarak, Gal Gun serisine ilk girişin ruhuna sadık kalmamızı sağlamak için çaba sarf etmek istedik.” dedi ve Xbox sürümünün geliştirilmesi sırasında ana ROM incelendiğinde, Microsoft ile verimli bir şekilde tartıştıktan sonra, tüm platformlarda deneyim tutarlılığını sağlayamayacakları ortaya çıktı.

Gal Gun Returns
Gal Gun Returns'ün Xbox sürümü iptal edildi 12

Gal Gun Returns ne zaman piyasaya sürülecek?

Oyun, Switch için 28 Ocak 2021’de Japonya ve Asya’da piyasaya sürülecek. Ardından Nintendo Switch ve 12 Şubat’ta da Steam üzerinden PC platformuna gelecek.

İşte Xbox One sürümünün iptali ile ilgili tam mesaj:

“Bugün artık Xbox konsol ailesinde Gal Gun Returns’ü yayımlamayacağımızı duyurmak istiyoruz.

Orijinal Gal Gun’un bir yeniden yapımı olarak, Gal Gun serisine ilk girişin ruhuna sadık kalmamızı sağlamak için çaba sarf etmek istedik ve Xbox sürümünün geliştirilmesi tamamlanmışken, gözden geçirilen ana ROM’a baktığımızda ve Microsoft ile verimli bir şekilde tartıştıktan sonra, tüm platformlarda tutarlı bir deneyim sağlayamayacağımız anlaşılıyor.

Sonuç olarak, Gal Gun Returns’ün yakında çıkacak olan sürümü için Nintendo Switch ve PC’ye yeniden odaklanmaya karar verdik. Oyunu Xbox One’da oynamayı dört gözle bekleyen herkesin hayal kırıklığını anlıyor ve sürekli destekleri için herkese teşekkür etmek istiyoruz.

Lütfen planlanan sürümdeki bu değişiklik için en içten özürlerimizi kabul edin. Gal Gun deneyimini diğer platformlarda beğeneceğinizi umuyoruz. İleriye dönük diğer PQube sürümlerinde Microsoft ile çalışmaya devam etmeyi umuyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
CD Projekt Red

CD Projekt RED'e toplu dava açıldı

Next Article
Epic Games

Epic Games Store'da My Time at Portia şimdi ücretsiz