GTA Fan Projeleri DMCA

GTA 3 ve Vice City fan projeleri, DMCA engeline takıldı

Grand Theft Auto 3 ve Vice City’nin yeni fan projesinin, oyunun arkasındaki ana şirket tarafından DMCA alarak yayından kaldırıldığı duyuruldu. GTA hayran projeleri neden yayından kaldırıldı? Hadi hep birlikte bakalım.

GTA fan projeleri neden yayından kaldırıldı?

Projenin baş geliştiricisi Aap, geliştirici Rockstar Games’in ana şirketi olan Take-Two Interactive’den bir DMCA aldıklarını doğruladı. Proje şu anda Github’da kullanılamıyor ve bunun yerine şu şekilde bir DMCA mesajı mevcut:

“Bu kod deposu şu anda bir DMCA yayından kaldırma talebi nedeniyle devre dışı bırakıldı. Depoya genel erişimi devre dışı bıraktık. Bildirim herkese açık olarak yayımlandı.

GTA Fan Projeleri DMCA-oyun-denince

Ana şirket Take-Two Interactive tarafından gönderilecek güncelleme raporları ve ilgili tüm içeriğin yayından kaldırılması için talep edildiğini belirtiyor. Talep, projenin DMCA yasalarına uyması için en iyi ve tek çözümün ise yukarıda belirtilen sayfaların tamamen kaldırılması olduğunu açıklıyor.

Projeleri kapsayan bir video, hem GTA 3 hem de Vice City’de yapılan iyileştirmeleri gösteren YouTuber RacingFreaking tarafından oluşturuldu. Videoyu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Daha fazla oyun haberleri için bizi takipte kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Hearthstone Forged in the Barrens

Yeni Hearthstone genişletmesi Forged in the Barrens duyuruldu

Next Article
Diablo II Resurrected

Diablo II Resurrected sistem gereksinimleri açıklandı