Immortals Fenyx Rising

Immortals Fenyx Rising için geri sayım sürüyor

Assassin’s Creed Odyssey’i ve şimdi de Immortals Fenyx Rising’i geliştiren ekip, Legend of Zelda: Breath of the Wild, Portal ve The Princess Bride and The Naked Gun gibi filmlerden esinlenen bir oyun yarattığında ne elde edersiniz? Cevap ise çok basit. Yunan mitolojisine batmış; sevimli karakterler, destansı karşılaşmalar ve yaratıcı bulmacalarla dolu kaygısız bir macera olan Immortal Fenix Rising.

Adsiz tasarim 2020 12 14T110616.424-oyun-denince
Immortals Fenyx Rising için geri sayım sürüyor 13

Immortals Fenyx Rising’in ilham aldığı yerler var mı?

Immortals Fenyx Rising, yılın en büyük sürprizlerinden sadece birisi. Ubisoft Quebec, bu yıl kanatlarını açıyor ve heyecan verici yüksekliklere uçuyor gibi görünüyor. Artık Ubisoft’un uzun süredir devam eden Assassin’s Creed serisinin açıklaması ve tarzı ile bağlı olmayan stüdyo, büyük bir bulmaca odalarından anlatıcılara kadar her şeyi eklerken, genişleyen bir açık dünyada bazı ödüllendirici keşifler de sunuyor.

Immortals Fenyx Rising dünyasının kendisi, Studio Ghibli’nin muhteşem suluboya estetiğinden görsel ilham alıyor ve onu keşfetmek gerçekten mutlak bir zevk. Her köşede tırmanmak için bir dağ, yüzleşmek için bir meydan okuma, savaşmak için bir canavar ya da yağmalamak için bir sandık var. Dövüş becerilerinizi test etmek istiyorsanız, Achilles ve Herakles gibi efsanevi kahramanların oyun içindeki versiyonlarının yanı sıra Medusa gibi korkunç canavarların efsanevi versiyonları gibi pek çok efsanevi öge içeriyor Immortals.

Adsiz tasarim 2020 12 14T110601.081-oyun-denince
Immortals Fenyx Rising için geri sayım sürüyor 14

Immortals Fenyx Rising’in en etkileyici kısımları neler?


Bu karşılaşmaların her biri, becerilerinizi geliştirmeye ve düşmanlarınızın hücum ve savunma taktiklerini öğrenmeye dayalı şık bir savaş sistemi kullanarak size benzersiz bir meydan okuma sunuyor. Ölümsüzlerin keşfi tamamiyle baştan çıkarıcıdır ve aksiyon çok yoğundur, ancak bulmacalar oyunun en etkileyici kısmıdır. Zamana dayalı fizik problemlerinden baskı plakası bulmacalarına kadar, akıllıca tasarlanmış Vault of Tartaros, eğlenceli ve kafa karıştırıcıdır. Bununla birlikte, bu meydan okuma odası tarzının doruk noktası, tek bir ana bulmacayı besleyen birkaç mini bulmacanın bulunduğu geniş alanlar olan God Vault’larla doruk noktasına ulaşıyor.

Tanrı Mahzenleri genellikle Yunan tanrılarının hikâyelerinin sonunda yer aldığından, tanrıların zihinlerine dair keskin bir içgörü kazanarak onları hem oyun hem de anlatı perspektifinden yararlanabileceksiniz. Immortals Fenix Rising birçok farklı kaynaktan ilham alıyor, ancak sonuç bundan çok uzaktır. Parçalarının toplamından daha büyük olan Immortals Fenix Rising, tanıdık ama yeni bir şey sağlama konusunda ustaca yürüyor. Anlatı stilleri ve sıra dışı bir mizah anlayışıyla ustalıkla ilerlerken gergin anlar ve heyecan verici eylemler de getiriyor.

Bu farklı unsurları uyumlu ve büyüleyici açık dünya deneyimiyle birleştiren Ubisoft, bir başka eğlenceli aksiyon serisini daha başarılı bir şekilde yaptı. Bir çok nedenle keşfetmeye devam ederek, kendimizi Altın Ada’nın her köşesinde görev tamamlamaktan, bulmacalar çözmekten ve canavarlar katletmekten alıkoyamıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Codemasters

EA, Codemasters'ı almak için 1 milyar dolar teklifini geçmeye çalışıyor

Next Article
Star Wars

Star Wars: Rogue Squadron filmi bir oyun uyarlaması olmayacak