Koei Tecmo

Japon oyun geliştiricisi Koei Tecmo siber saldırıya uğradı

Japon video oyunu geliştiricisi Koei Tecmo, Avrupa forumunun son zamanlarda bir siber saldırının hedefi olduğunu açıkladı.

Geliştirici, konu araştırılırken başka saldırıları önlemek için Avrupa web sitesini kapattıktan sonra haberi duyurdu. 25 Aralık’ta yayımlanan bir basın açıklamasında Koei Tecmo, web sitesinde toplanan bazı kullanıcı bilgilerinin çevrimiçi olarak sızdırılmış olabileceğini belirtti.

Koei Tecmo

Koei Tecmo’dan kredi kartı bilgileri sızdırıldı mı?

Yaklaşık 65.000 maddeye karşılık gelen ve sızan şüpheli bilgiler; hesap adlarını, şifreleri ve kayıtlı e-posta adreslerini içerebilir. Koei Tecmo, kredi kartı bilgilerinin ihlal edilmediğini iddia ediyor.

Şirket, bunun bir fidye yazılımı saldırısı olma olasılığının düşük olduğunu belirtmesine rağmen, siber saldırıdan sorumlu taraf henüz belirlenemedi. Şirket ayrıca, çalınan verilerin gizli tutulması karşılığında Koei Tecmo’ya yönelik herhangi bir tehdit veya talep olmadığını da doğruladı.

Koei Tecmo

Soruşturmalar devam ederken, Avrupa ve ABD’deki sitelerini tamamen kapattı. Ayrıca, Birleşik Krallık yerel kolluk kuvvetlerine hasar raporu sunmak için adımlar attığını duyurdu ve ihlali AB Genel Veri Koruma Yönetmeliği’ne bildirdi. Şirket, son güvenlik ihlalinin oyun gelişimini etkilemediğini ve 2020 mali yılında önemli bir etki yaratmasının beklenmediğini iddia etti.

Diğer şirketlere yapılan siber saldırılar

Capcom, Ubisoft ve Crytek gibi birkaç önemli oyun şirketi, geçtiğimiz aylarda siber saldırıların hedefi oldu. Herhangi bir müşteri kredi kartı bilgisi sızdırılmazken, stüdyolar fidye yazılımı grubu Egregor’un taleplerini karşılayamayınca Ubisoft ve Crytek’in müşteri verileri paylaşıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Anno Mutationem 2021 ceyrek oyun denince min-oyun-denince

ANNO Mutationem 2021'in üçüncü çeyreğine ertelendi

Next Article

Oyun denince bugün - 1 Ocak 2021