Minecraft Earth

Minecraft Earth, haziran ayında kapatılıyor

Mojang Studios, Artırılmış Gerçeklik (AR) oyunu Minecraft Earth’ün fişini bu yıl Haziran ayında çekeceğini duyurdu. Mojang, duyuruyu yeni bir blog yazısı aracılığıyla yaptı ve oyunun devam eden Koronavirüs pandemisi sebebiyle kapatılmasını onayladı. Şirket: “Minecraft Earth, serbest hareket ve iş birliğine dayalı bir çerçeve etrafında tasarlandı ve bu da mevcut küresel durumda neredeyse imkansız hale gelen iki şey,” dedi.

Minecraft Earth

İlk olarak Ekim 2019’da piyasaya sürülen oyun, Minecraft oyuncularının kaynakları toplamak, mobları toplamak ve canlı arka planlara karşı sanal yapılar inşa etmek için gerçek hayattaki yerleri keşfetmesine izin vermek için tasarlandı.

Minecraft Earth ne zaman kapanacak?

Oyun için içerik ve hizmet desteği 30 Haziran‘da sona erecek ve oyuncular bu noktadan sonra oyunu indiremeyecek veya oynayamayacak ayrıca oyuna ait tüm oyuncu verileri de silinecek. Minecraft Earth’te Ruby satın alan oyunculara Minecraft Marketplace’te skin ve doku paketleri, haritalar ve mini oyunlar için kullanılabilecek Minecoin verilecek. Minecraft Earth’te alışveriş yapan oyuncular ayrıca Minecraft Bedrock Edition’ın ücretsiz bir kopyasını alacaklar.

Oyun için son bir güncelleme de yayımlandı. Güncelleme artık oyunun ardışık düzenindeki tamamlanmış tüm içeriği kapsıyor. Ruby maliyetleri düşürülürken gerçek para işlemleri tamamen kaldırıldı. Bugün ile 30 Haziran arasında oyuna giriş yapan oyuncular ayrıca ücretsiz bir Karakter Oluşturucu öge seti alacak.

Stüdyo ayrıca şu anda daha fazla ayrıntı bilinmese de kaynaklarını Minecraft topluluğuna değer sağlayan diğer alanlara yeniden tahsis edeceğini duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Oyun denince bugün – 5 Ocak 2021

Next Article
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 bir ayda oyuncu tabanının yüzde 79'unu kaybetti