Oyun denince bugün – 1 Ocak 2021

Yeni yılın, 2021’in ilk günü 1 Ocak 2021 tarihinde, yaşanan oyun dünyası gelişmelerini bu yazımızda, siz değerli oyunseverler için derledik. Bugün, 1 Ocak 2021‘de oyun dünyasında neler yaşandı? 1 Ocak 2021 tarihinde oyun dünyası ile ilgili yaşanan tüm gelişmeleri yazımızda bulabilirsiniz.

Ocak ayının ücretsiz PlayStation Plus oyunları belli oldu

PlayStation Plus Denince min-oyun-denince
PlayStation Plus

Sony, PlayStation 4 ve PlayStation 5 konsollarının her ikisi için ocak ayı ücretsiz PlayStation Plus oyunlarını açıkladı.

Ocak ayında Maneater, Shadow of The Tomb Raider ve Greedfall oyunları PlayStation Plus’a dahil oluyor. Ayrıca önceki PlayStation Plus oyunlarından olan Worms Rumble, Rocket Arena ve Just Cause 4’ü kütüphanenize eklemek için oldukça az bir süreniz kaldığını da hatırlatmış olalım.

Konu ile ilgili daha fazla bilgi için Ocak ayı ücretsiz PlayStation Plus oyunları yazımıza göz atabilirsiniz.


Stardew Valley 1.5 güncellemesi ocak ayında konsollara gelebilir

Stardew Valley Denince Oyun 1 min-oyun-denince
Stardew Valley

22 Aralık 2020’de PC platformu için oyuna 1.5 güncellemesi geldi. Oyuna yeni mekanlar, ortak oynatma seçenekleri ve gelişmiş ayarlar gibi çeşitli özellikleri ekleyen bu güncelleme, yakın zamanda konsollara gelebilir.

Yapılan bir Twitter paylaşımında, oyunun geliştiricisi ConcernedApe, güncellemenin bu ay sonunda hazır olmasının mümkün olduğunu ancak bunu garanti edemeyeceğini belirtti.


Raw Fury ve WhiteThorn Games, yayıncılık anlaşmalarını açıkladı

raw fury whitethorn games oyun denince min 1-oyun-denince
Oyun denince bugün - 1 Ocak 2021 25

Raw Fury ve WhiteThorn Games, yayıncılık sözleşmelerini kamuya açık bir şekilde paylaştı.

Geçtiğimiz hafta Raw Fury, finansal projeksiyonlar ve satış konuşmaları için şablonlar gibi diğer varlıkların yanı sıra yayıncılık sözleşmesini çevrimiçi olarak yayımladı. Yayıncı: “Yayıncı sözleşmelerinin açık bir şekilde yapılmasının oyun alanını eşitlemeye yardımcı olduğuna ve geliştiricilerin ortaklık aramaya başladıklarında farklı anlaşmaların entrikalarını daha samimi bir şekilde anlamalarına izin verdiğine inanıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Haber ile ilgili daha fazla bilgi için bu yazımızı okuyabilirsiniz.


ANNO Mutationem 2021’in üçüncü çeyreğine ertelendi

ANNO MUtationem Kapak Oyun Denince min-oyun-denince
Oyun denince bugün - 1 Ocak 2021 26

Lightning Games, ANNO Mutationem oyununun 2021’nin üçüncü çeyreğine ertelendiğini duyurdu. Haber ile ilgili detaylar ve neden ertelendiği ile ilgili detaylar için bu yazımıza göz atabilirsiniz.


Japon oyun geliştiricisi Koei Tecmo siber saldırıya uğradı

Koei Tecmo
Oyun denince bugün - 1 Ocak 2021 27

Japon video oyunu geliştiricisi Koei Tecmo, Avrupa forumunun son zamanlarda bir siber saldırının hedefi olduğunu açıkladı.

Geliştirici, konu araştırılırken başka saldırıları önlemek için Avrupa web sitesini kapattıktan sonra haberi duyurdu. 25 Aralık’ta yayımlanan açıklamada Koei Tecmo, internet sitesinde toplanan bazı kullanıcı bilgilerinin çevrimiçi olarak sızdırılmış olabileceğini belirtti. Detaylar için bu yazımıza göz atabilirsiniz.


Üç yılın ardından Mistwalker’ın yeni oyunu Fantasian “tamamlanmak üzere”

Fantasian Mistwalker Oyun Denince min-oyun-denince
Fantaisan

Fantasian’ı hatırlıyor musunuz? Blue Dragon ve Lost Odyssey’in arkasında yer alan oyun firması Mistwalker, yakında mobil cihazlar için yeni bir RPG oyununu piyasaya sürecek.

Mistwalker’ın kurucusu Hironobu Sakaguchi, Destructoid ile yaptığı röportajda üç yıldır geliştirmekte oldukları Fantasian oyununu 2021 yılı içerisinde Apple Arcade için piyasaya süreceklerini belirttiler.

Oyun dünyası için oldukça durağan bir gündü. Haliyle, yeni yılın ilk günü. Önümüzdeki günlerde oyun dünyası adına daha hareketleri günlerde görüşmek üzere. En güncel oyun haberleri için Oyun Denince’yi takipte kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Koei Tecmo

Japon oyun geliştiricisi Koei Tecmo siber saldırıya uğradı

Next Article
Bethesda

Phil Spencer, Bethesda ekiplerinin Xbox'ın ilerlemesi için kritik olacağını söylüyor