Oyun denince bugün – 11 Ocak 2021

11 Ocak 2021 tarihinde, yaşanan oyun dünyası gelişmelerini bu yazımızda, siz değerli oyunseverler için derledik. Bugün, 11 Ocak 2021‘de oyun dünyasında neler yaşandı? 11 Ocak 2021 tarihinde oyun dünyası ile ilgili yaşanan tüm gelişmeleri yazımızda bulabilirsiniz.

Gotham Knights yeni bir dövüş sistemiyle geliyor

Gotham Knights 11 Ocak

Oyunun baş yapımcısı Fleur Marty ve kreatif direktörü Patrick Redding, gerçekleştirilen bir röportajda yakın bir zamanda çıkacak süper kahraman oyunu hakkında daha fazla bilgi paylaştı. İkili, ekibinin kooperatif olarak iyi çalışması için savaş sistemini tamamen yeniden tasarladığını açıkladı.

Rust, Steam’in en çok satanlar listesinde Cyberpunk 2077’yi tahtından indirdi

Rust

Facepunch Studios‘un yedi yaşındaki çok oyunculu hayatta kalma oyunu, steamdb tarafından arşivlendiği üzere, 20 Ocak 2021 tarihinde sona eren haftanın satış listelerinde bir numara olmak için üç sıra yükseldi. Rust’ın bu dev satış artışı, büyük olasılıkla Shroud, Pokimane, Disguised Toast, Sodapoppin ve daha fazlası gibi bir takım büyük isimler içeren özel bir sunucu sayesinde Twitch’teki yeni keşfedilen popülerliğinden kaynaklanıyor.

İngiltere oyun pazarı 4 milyar sterlini aşarak rekor kırdı

FIFA 2021 İngiltere

İngiltere’deki oyun pazarı, 2020’de 4,2 milyar £ ‘a varan gelirlerle ilk kez 4 milyar sterlini aşarak bir rekora imza attı. Küresel kilitlenmeler, dijital oyunların gelirin en büyük bölümünü çekmesiyle, geçen yıl oyun pazarının tamamında bir artış oldu. Dijital oyun pazarı; akış, mobil, abonelikler ve oyunlar için indirilmiş içeriği içeriyor ve 2020’de 3,6 milyar dolar hasılat sağlamıştı.

Awesome Games Done Quick tarafından hayır kurumları için 2,76 milyon dolar toplandı

Awesome Games Done Quick

Awesome Games Done Quick, bir haftalık 2021 sezonunda Hades ve Celeste gibi hızlı koşu oyunları için hayır işleri için 2,76 milyon $ (2,05 milyon £) topladı. AGDQ, canlı yayında hızlı koşu oyunlarıyla Önleme Kanseri Vakfı için para topluyor.

Mass Effect: Legendary Edition, mart ayında piyasaya sürülebilir

Mass Effect: Legendary Edition

Singapur’daki Shopitree ve Endonezya’nın GSShop’tan iki ayrı perakendeci listesi, Mass Effect: Legendary Edition’ın 12 Mart’ta yani sadece birkaç ay içinde piyasaya çıkacağını belirtti. Şirketler henüz resmi bir çıkış tarihini paylaşmadı, ancak daha önce 2021 baharında bir lansman yapılması planlandığını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
İngiltere

İngiltere oyun pazarı 4 milyar sterlini aşarak rekor kırdı

Next Article
GatorCheats

Riot Games ve Bungie, GatorCheats'e ortak dava açtı