Oyun denince bugün – 12 Ocak 2021

12 Ocak 2021 tarihinde, yaşanan oyun dünyası gelişmelerini bu yazımızda, siz değerli oyunseverler için derledik. Bugün, 12 Ocak 2021‘de oyun dünyasında neler yaşandı? 12 Ocak 2021 tarihinde oyun dünyası ile ilgili yaşanan tüm gelişmeleri yazımızda bulabilirsiniz.

Riot Games ve Bungie, GatorCheats’e ortak dava açtı

GatorCheats Riot Games Bungie

VALORANT’ın geliştirici Riot Games ve Destiny 2 stüdyosu Bungie, hile üreticisi GatorCheats’e karşı ortak bir dava açtı. İki şirket, hile yazılımının her iki stüdyoya da milyonlarca dolar mali zarar vermesinin yanı sıra itibarlarına da zarar verdiğini iddia ederek davayı 8 Ocak Cuma günü açtı.

GhostWire: Tokyo’nun ekim ayında piyasaya sürüleceği bildirildi

GhostWire Tokyo

GhostWire Tokyo ve Project Athia dahil olmak üzere yaklaşan birkaç PS5 oyunundan yeni sürüm pencereleri yayımlandı. Sony, duyuruları CES 2021’in ilk gününde yani bugün erken saatlerde (12 Ocak) yaptı. Şirketin vitrinde herhangi bir yeni oyun veya oyun duyurusu yer almasa da, PS5 videosu yaklaşan lansman tarihlerinden kısa bir bahsetti.

Star Wars oyunları artık Lucasfilm Games başlığı altında gösterilecek

Lucasfilm Games Star Wars

Lucasfilm ve Disney, şimdiki ve gelecekteki Star Wars oyunlarının yeniden canlandırılan Lucasfilm Games adı altında markalanacağını duyurdu.

Disney, haberi 11 Ocak Pazartesi günü resmi Star Wars web sitesi aracılığıyla paylaşarak Lucasfilm Games’in “Lucasfilm’in tüm oyun başlıklarının resmi kimliği” olacağını ortaya koydu. Bu, önceden piyasaya sürülen oyunların yanı sıra gelecekte piyasaya sürülecek tüm oyunları içeriyor.

Ücretsiz Zombies haftası COD: Black Ops Cold War’a geliyor

COD: Black Ops Cold War Zombies

Activision ve Treyarch , Call of Duty: Black Ops Cold War’daki Zombies modlarının ücretsiz önizlemesinin bu perşembeden (14 Ocak) itibaren bir hafta boyunca herkese açık olacağını duyurdu.

Oyuncular; Battle.net, Xbox Live ve PlayStation Network’ten Cold War’un Zombies bileşeninin bağımsız bir sürümünü indirebilecekler. Çeşitli modlarla beraber 21 Ocak’a kadar ücretsiz olarak oynanabilecek.

Fortnite yayıncısı TheGrefg, 2 milyon eş zamanlı Twitch izleyicisine ulaştı

TheGrefG 12 Ocak

İspanyol Fortnite yayıncısı ve EU Heretics takımının sahibi David “TheGrefg” Martínez, Twitch’te eş zamanlı izleyici rekorunu kırdı.

Fortnite’da kullanılmayan Mandalorian kozmetiği keşfedildi

Fortnite The Mandalorian

Bir Twitter kullanıcısı, Epic Games’in geliştirdiği Fortnite’da Mandalorian için kullanılmayan bir kozmetik ürün keşfetti.

Fortnite Bölüm 2 Sezon 5’te, Disney the Mandalorian’a odaklandı, çünkü battle pass herkese ödül avcısının Beskar Steel zırhına erişim sağladı.

Wolfenstein geliştiricileri ve Bethesda, bir Indiana Jones oyunu üzerinde çalışıyor

Bethesda Indiana Jones

Bethesda, bir Indiana Jones oyunu üzerinde çalıştığını duyurdu. Wolfenstein reboot serisinin arkasındaki ekip olan MachineGames’in, arkada bir Indiana Jones oyununun çalışmakta olduğunu ve geliştirildiğini doğrulayan, bugün (12 Ocak) yayıncının sosyal medya kanallarında çıkan haber geldi.

Star Wars Jedi: Fallen Order yeni nesil geliştirmeler alıyor

Adsiz tasarim 2021 01 13T004130.615 min 1-oyun-denince

EA, Star Wars Jedi: Fallen Order’ın yeni nesil sistemlerde performansını ve çözünürlüğünü artıran yeni bir yama aldığını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Zombies

Ücretsiz Zombies haftası COD: Black Ops Cold War'a geliyor

Next Article
Mass Effect Legendary Edition

Mass Effect Legendary Edition çıkış tarihi sızdırıldı