Oyun denince bugün – 13 Ocak 2021

13 Ocak 2021 tarihinde, yaşanan oyun dünyası gelişmelerini bu yazımızda, siz değerli oyunseverler için derledik. Bugün, 13 Ocak 2021‘de oyun dünyasında neler yaşandı? 13 Ocak 2021 tarihinde oyun dünyası ile ilgili yaşanan tüm gelişmeleri yazımızda bulabilirsiniz.

Cyberpunk 2077, UOKiK tarafından araştırılıyor

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 geliştiricisi CD Projekt RED, oyunun tartışmalı lansmanıyla ilgili olarak Polonya Tüketici Koruma Kurulu tarafından araştırılıyor.

Polonyalı hukuk ve ticaret gazetesi Dziennik Gazeta Prawna’nın yeni bir raporuna göre, Polonya Rekabet ve Tüketicinin Korunması Ofisi (UOKiK), oyunun hatalı lansmanını, CDPR’nin oyunu nasıl düzeltme planları olduğunu ve geri ödemelerin nasıl işlendiğini araştırmak için devreye girdi.

Cyberpunk 2077’nin çok oyunculu modundan ayrıntılar sızdırıldı

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 veri madencileri, oyunun yaklaşmakta olan çok oyunculu modunun ilk ayrıntılarını ortaya çıkardı. Bilgilerini anonim kalmak isteyen bir veri madencisinden alan DSO Gaming’in bir raporuna göre, yaklaşan çok oyunculu mod iki farklı mod içerecek: Heists ve Deathmatch.

Satranç şampiyonu Magnus Carlsen, 2020’nin en çok kazanan espor oyuncusu oldu

Magnus Carlsen 13 Ocak

Unikrn tarafından bildirildiği üzere, dünya satranç şampiyonu Magnus Carlsen’in 2020’nin en çok kazanan espor oyuncusu olduğu açıklandı.

The Last of Us prolog easter egg’i yedi yılın ardından keşfedildi

The Last Of Us

The Last of Us’ın önsözünde, yayımlanmasından yedi yıl sonra belirsiz bir easter egg bulundu. The Last of Us olaylarında gizlenen bir easter egg, doğrudan bilgi eklemeyen ancak onu nasıl tetikleyeceğini yeni yeni bulan Twitter kullanıcılarını heyecanlandırdı.

Avalanche Software, Hogwarts Legacy’yi 2022’e erteledi

Hogwar

Avalanche Software, Harry Potter’dan ilham alan Hogwarts Legacy’nin artık 2021’de piyasaya sürülmeyeceğini duyurdu.

Geçtiğimiz eylül ayında duyurulan oyun başlangıçta bu yıl; PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X ve Xbox Series S’de çıkacaktı. Kısa süre önce yayımlanan kısa bir açıklamada, oyuna ihtiyaç duyduğu zamanı sağlamak vermek için 2022 olarak belirlendi.

Ubisoft, açık dünya Star Wars oyunu üzerinde çalıştığını duyurdu

Adsiz tasarim 2021 01 14T004355.536 min-oyun-denince

Lucasfilm Games, bir açık dünya Star Wars oyunu oluşturmak için Ubisoft ile bir ortaklık kurdu. İki şirket, daha önce Tom Clancy’s The Division 2 gibi oyunlar üzerinde çalışmış olan geliştirici olarak Ubisoft’un Massive Entertainment bölümünü kullanarak yeni bir Star Wars projesi üzerinde birlikte çalışacak.

Portal 2 hayranları modlarla yepyeni bir oyun yapıyor

Adsiz tasarim 2021 01 14T004306.789 min-oyun-denince

Hayranlar, Portal 2 için ayrıntılı bir mod geliştirerek orijinal bir hikâye ve yeni bulmaca oynanış çözümleriyle etkili bir şekilde tamamen yeni bir oyun yapıyorlar. Birkaç yıllık geliştirme sürecinden sonra, mod tamamlanmak üzere ve muhtemelen Valve’ın yıllardır Portal ile ilgili herhangi bir şey açıklamadığı gerçeğinden oyuncuları rahatsız edecek.

Halo Infinite’de, Battlefield benzeri Büyük Takım Savaşı 2.0 Olduğu söyleniyor

Adsiz tasarim 2021 01 14T004433.524 min-oyun-denince

Halo Infinite’in açıklanmayan çok oyunculu oyunuyla ilgili en son söylenti, bir battle royale modu yerine önemli ölçüde ölçeklendirilmiş bir Büyük Takım Savaşı deneyimi içereceği yönünde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Satranç şampiyonu Magnus Carlsen, 2020'nin en çok kazanan espor oyuncusu oldu

Next Article
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077, PlayStation Store'a gelecek mi?