Oyun denince bugün – 4 Ocak 2021

 4 Ocak 2021 tarihinde, yaşanan oyun dünyası gelişmelerini bu yazımızda, siz değerli oyunseverler için derledik. Bugün, 4 Ocak 2021‘de oyun dünyasında neler yaşandı? 4 Ocak 2021 tarihinde oyun dünyası ile ilgili yaşanan tüm gelişmeleri yazımızda bulabilirsiniz.

VALORANT’ın yeni ajanının adı ve yetenekleri sızdırıldı

VALORANT Yoru

Yakın tarihte çıkan bir sızıntı, VALORANT‘ın en yeni ajanının adını ve yeteneklerini bozmuş görünüyor. Ajan 14 olarak anılan kahramanın adı Yoru ve yetenekleri ise gizlilik ve hareketlilik etrafında şekilleniyor gibi görünüyor.

 Yoru, rakiplerini yanıltmak ve şaşırtmak için bedensiz ayak izlerinin sesini yansıtabilecek gibi görünüyor. Ayrıca, haritada ulaşım kolaylığı için portallar oluşturabilir, ancak asıl merkez parçası onun nihai noktasıdır. Çeviri doğruysa, Yoru’nun ultisini etkinleştirmek onu hem görünmez hem de hasara karşı savunmasız hale getirecektir ve bu da oldukça önemli bir avantaj sağlıyor.

Eski bir Rockstar çalışanı, Grand Theft Auto 6’nın yakında gelmeyeceğini söyledi

Adsiz tasarim 2021 01 04T232141.012 min-oyun-denince

Eski bir Rockstar çalışanı, Grand Theft Auto 6’nın yakında gelmeyeceğini iddia ederek hayranlarının umutlarını yıktı. Uzun zamandır beklenen açık dünya aksiyon oyunu, tüm zamanların en ünlü video oyunu serilerinden birinin devamı. Grand Theft Auto 5, 2013 yılında tüm zamanların en çok satan ikinci video oyununun rekorunu elinde tutuyor. Bundan sekiz uzun yıl sonra, hayranlar hala henüz açıklanmayan devam oyunu hakkında herhangi bir haber bekliyorlar.

Red Dead Redemption 2, Steam’in Yılın Oyunu ödülünü kazandı

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2, PlayStation 4 ve Xbox One’da piyasaya sürülmesinden sonraki yıl olan 2019’da ödüllerinin çoğunu kazandı. Ancak Aralık 2019’da Steam’de piyasaya sürülmesi, daha genç oyunların en üst sıralarda yer almasına rağmen, 2020 Yılın Oyunu için bir yarışmacı olarak yer almaya hak kazandı.

Dijital dağıtım hizmetinde hatalı bir başlangıca rağmen, başlangıcındaki parlaklığından hiçbir şey kaybetmediğini çabucak kanıtladı. Ve buna uygun olarak, Red Dead Redemption 2’nin ilgi çekici hikâyesi ve inanılmaz derinliği, Steam’in Yılın Oyunu olarak yerini haklı olarak sağladı.

The Last Guardian geliştiricisi yeni oyun tanıttı

4 Ocak

Stüdyonun resmi web sitesinde yeni yıl için bir selamlama paylaşırken, Shadow of the Colossus ve The Last Guardian’ın yaratıcısı Fumito Ueda, bir sonraki oyunuyla ilgili başka bir tanıtım yayımladı. Ueda, GenDesign’ı birkaç yıl önce The Last Guardian’ın yapımı sırasında kurdu. 2018 itibariyle, eski Team Ico personelinden oluşan ekip, muhtemelen şu anda geliştirilmekte olan yepyeni bir oyun üzerinde çalışmaya başlamıştı.

NieR: Automata finale atlama kodunu bulmak neredeyse 4 yıl aldı

NieR Automata

Bir NieR: Automata oyuncusu, oyuncuların ilk patrondan oyunun sonuna kadar atlamasına izin veren oyun içi bir hile kodu buldu. Bu keşif, oyunun ilk sürümünden yaklaşık dört yıl sonra ve nihayet 5 milyon satışı geçtikten bir hafta sonra gerçekleşti. Oyunun geliştiricileri birkaç yıl önce oyunun son sırrının henüz ortaya çıkmadığını açıkladığında, birçok hayran anlaşılır bir şekilde bu gizemli keşfin ne olabileceğini araştırmaya başladı.

Cyberpunk 2077 resmi olmayan üçüncü şahıs modu artık indirilebilir

Cyberpunk 2077 third person

Bu resmi olmayan mod ile, üçüncü şahıs oyunlarının çoğuna benzer şekilde, kameranın karakterinizden uzaklığı durumunda birbirinden basitçe farklı olan dört farklı üçüncü şahıs görüşü alacaksınız. Şu anda mod ile ilgili en büyük sorun düşmanlara ateş etmeye çalıştığınızda ortaya çıkıyor. Nişan alma HUD’si pek iyi görünmese de karakteriniz nişan alıp hareket ettiğinizde garip davranmaya başlıyor.

Ayrıca, bazı oyuncular için üçüncü şahıs görüşü, sinir bozucu olan V’nin kafasını oluşturmaz. Bununla birlikte, üçüncü şahıs bakış açısıyla Night City’de dolaşmanın nasıl bir şey olduğunu görmek için bu kadar hevesliyseniz bir kez denemeye değer. Ayrıca kurulumu kolay bir mod.

Microsoft Flight Simulator güncellemesi gerçek zamanlı karı tanıttı

Microsoft Flight Simulator

Microsoft Flight Simulator geçen yıl PC’de piyasaya sürüldü ve çeşitli konumlarda uçmanıza izin veriyor. Bununla birlikte, Birleşik Krallık’ta son birkaç hafta çok kar yağıyordu ancak hava etkilerini gerçek zamanlı olarak görmek için oyuna girerken, hava ayarlarını manuel olarak ayarlamadığınız sürece kar yoktu. Ancak yeni bir güncellemede oyuna gerçek zamanlı kar geldiğini göreceğiz.

Persona Serisinin orijinal film müzikleri 5 Ocak’ta Spotify’a geliyor

Persona

Persona serisi en sevilen JRPG’lerden biridir. Birini oynayan herkesin size söyleyebileceği gibi, bunun böyle olmasının birkaç nedeni vardır. İster görseller, ister dövüş veya hikâye anlatımı olsun, seri pek çok farklı alanda öne çıkıyor. Bununla birlikte; şık müzikleriyle beraber mükemmel serinin en iyi parçası olabilir. AniPlaylist sayesinde, kütüphanenin büyük bir kısmının yakında Spotify’a geleceğini keşfettik.

Age of Empires IV zaten oynanabilir ancak yine de daha fazla çalışmaya ihtiyaç var

Age of Empires IV

Hayranlar Age Of Empires IV’ü duymayalı uzun zaman oldu, ancak World’s Edge Stüdyo Başkanı Shannon Loftis nihayet oyunun ilerleyişi hakkında daha fazla bilgi paylaştı.

Shannon: “Ekonom, render vb. gibi sistemleri oluşturmak biraz zaman alıyor ve daha sonra da bir araya gelmeleri biraz daha zaman alıyor.” dedi ve devam etti: “Aniden bir oyun çıkarma kararı vermek; hata ayıklama, dengeleme ve düzeltme çalışmalarını da beraberinde getirecektir.”

Ubisoft+’ın Xbox Game Pass’e gittiği söylentileri

Ubisoft+ Xbox Game Pass

Bu söylenti, aralık ayının başından bu yana birkaç içeriden biri tarafından sızdırılmıştı ancak Microsoft’tan hiç kimse tarafından onaylanmadı ve hatta yorum bile yapılmadı. Ancak şimdi Corden, Ubisoft’un hizmetinin 2021’in sonlarında Game Pass ile uyumlu olacağı söylentileri hakkında yorum yaparak, duydukları şeylere dayanarak gerçek olma şansının yüksek olduğunu söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Ubisoft

Ubisoft+'ın Xbox Game Pass'e geçeceği söylentileri doğru mu?

Next Article
God of War

God of War çizgi romanı "Fallen God" mart ayında geliyor