Oyun denince bugün – 5 Ocak 2021

5 Ocak 2021 tarihinde, yaşanan oyun dünyası gelişmelerini bu yazımızda, siz değerli oyunseverler için derledik. Bugün, 5 Ocak 2021‘de oyun dünyasında neler yaşandı? 5 Ocak 2021 tarihinde oyun dünyası ile ilgili yaşanan tüm gelişmeleri yazımızda bulabilirsiniz.

Immortals Fenyx Rising’in ilk DLC’si birkaç hafta sonra çıkabilir

Immortals Fenyx Rising

Yeni ayrıntılar, Ubisoft’un geliştirdiği Immortals Fenyx Rising’in ilk DLC’si olan “A New God”ı bu ayın ilerleyen bölümlerinde piyasaya sürebileceğini gösteriyor. Oyun, aralık ayında tüm platformlarda piyasaya sürüldü ve Ubisoft’un açık dünya formülüne yeni bir soluk getirdi. Oyunun popülerliği raflarda tutulmadan önce, geliştirme ekibi lansman sonrası içerik planlarını duyurdu.

Ocak ayında Xbox Game Pass’e gelecek oyunlar açıklandı

Xbox Game Pass

Toplamda yedi oyun, bu ay Xbox Game Pass‘in farklı platformlarına gidecek. Injustice 2; 7 Ocak’ta Android, PC ve Xbox platformlarında satışa sunulacak. Nether Realm’in eleştirmenlerce beğenilen çizgi roman temalı dövüş oyunu ilk olarak 2017’de piyasaya sürüldü ve 2013’ün Injustice: Gods Between Us’ın devamı niteliğinde. Hem hikâye odaklı hem de çok oyunculu modları içeren Injustice 2, dövüş oyunu tutkunları ve DC hayranları için harika bir seçim olabilir.

Minecraft Earth sunucuları bu haziranda kapatılacak

Minecraft Earth

Oyuncuların gerçek dünyada Minecraft oynama hissini yeniden tadabilecekleri alternatif gerçeklik mobil oyunu Minecraft Earth, COVID-19 nedeniyle haziran sonunda kapanacak.

God of War çizgi romanı “Fallen God” mart ayında geliyor

God of War

Dark Horse Comics, Fallen God adlı God Of War çizgi roman serisinin ilk bölümünün 10 Mart’ta çıkıcağını duyurdu. Çizgi roman, Kratos’un Zeus’u öldürmesinin ardından yani 3. oyunun olaylarından hemen sonra geçecek.

Çizgi roman serisi için kaç sayının çıkacağı şu anda belli değil. Fallen God #1’in başlangıçta geçen yıl haziran ayında piyasaya sürülmesi planlanmıştı, ancak Koronavirüs salgını nedeniyle ertelendi.

Epic Games, devasa bir alışveriş merkezi satın aldı

Epic Games

Epic Games, 2024’te açılması planlanan yeni şirket merkezi için planlarını açıkladı. Şirket, web sitesinde, yeni genel merkezinin yeri olarak Kuzey Carolina’da 980.000 fit kare ve 87 dönümlük bir alışveriş merkezi olan Cary Towne Center’ı satın aldığını açıkladı.

Rust, Twitch ve Steam’de yeniden rekor kırdı

Rust

Çok oyunculu hayatta kalma oyunu Rust yedi yaşında olabilir, ancak popüler oyun hafta sonu hem Steam hem de Twitch’te yeni zirvelere ulaşmayı başardı. Oyun, bir takım popüler yayıncıya sahip yeni kurulan özel bir sunucu sayesinde 3 Ocak Pazar günü Twitch’te 1 milyondan fazla eşzamanlı izleyici ile beraber yeni bir rekora imza atmayı başardı.

Hitman üçlemesi yalnızca 100 GB yer kaplayacak

Hitman

IO Interactive’deki bir geliştirici, ilk iki Hitman oyununun boyutunun yakın bir tarihte yayımlanacak olan 3. oyun için önemli ölçüde azaltıldığını açıkladı. ResetEra’da A Path Finder’ı kullanan geliştirici, üçlemenin tamamının yalnızca yaklaşık 100 GB olacağını duyurdu ve IO Interactive‘in gelecek sürüm için öncekileri optimize ettiğini ima etti. Buna karşılık, orijinal ilk iki oyun, PC’de sırasıyla 50GB ve 47GB kaplıyor.

Yeni bir Far Cry 6 çıkış tarihi sızdırıldı

Far Cry 6

Far Cry 6 için yeni bir çıkış tarihi, potansiyel olarak önceden beklenenden daha erken ortaya çıktı. Hollandalı sitesindeki bir bilgiye göre, Far Cry 6’nın önceki şüpheli çıkış tarihinden önce olan 30 Nisan tarihinde piyasaya sürüleceği sızdırıldı.

Bethesda, 2021’e The Elder Scrolls konulu bir tweet ile başlıyor

5 Ocak

Bethesda, 2021’e Elder Scrolls hayranları için bir ödülle başladı: devam oyununun geleceğini işaret edebilecek şifreli bir tweet. Yeni Yıl Günü’nde geliştirici, oyunun resmi Twitter hesabında, aynı derecede gizemli bir mesaj ve Skyrim bölgesinin bir haritasının da bulunduğu bir tweet yayımladı.

Kingdom Come: Deliverance, Switch’e gelmeyecek

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance için son Nintendo Switch söylentileri bir hataydı ve konsolun resmi açıklamasından kaçamadı. Kingdom Come: Deliverance, daha çok fantastik bir dünyaya dayanan Elder Scrolls ve The Witcher 3 gibi daha önde gelen RPG’lerle keskin bir tezat oluşturan gerçekçi bir ortaçağ ortamına yoğun vurgu yapan bir açık dünya RPG’sidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Game Pass

Ocak ayında Xbox Game Pass'e gelecek oyunlar açıklandı

Next Article
Minecraft Earth

Minecraft Earth, haziran ayında kapatılıyor