Bethesda

Phil Spencer, Bethesda ekiplerinin Xbox’ın ilerlemesi için kritik olacağını söylüyor

Microsoft, ZeniMax Media ve oyun yayıncısı Bethesda Softworks’ü eylül ayında 7.5 milyar dolara satın alma niyetini açıkladı ve anlaşmanın 2021’in başlarında tamamlanması bekleniyor.

Yeni bir Xbox podcast’inde Xbox’ın yıl için planlarını tartışan Spencer, nihayet satın almayı tamamlamaktan heyecan duyduğunu söyledi: “Böylece tek bir şirket gibi çalışmaya başlayabiliriz.”

Bethesda Xbox

Spencer: “2021, nihai onayı alacağımız zamandır. Bu konuda gerçekten çok iyi hissediyorum ve her şey yolunda. Onlarla yapabileceğimiz planların bir kısmını gerçekten yapmaya başlayacağız. Şu anda, yaptıkları işi yapmaya devam ederken onlarla gerçekten çalışıyoruz çünkü henüz onlara sahip değiliz. “

Geçen eylül ayında yapılan anlaşmanın sürpriz duyurusunu yansıtan Spencer, Xbox hayranlarından gelen olumlu tepkiyi görmekten memnun olduğunu söyledi ve şunları ekledi: “Ve şu anda benim için muhtemelen daha önemli olan Bethesda ekipleridir çünkü bu takımlar bizim için çok çok kritik olacaklar. ilerleme devam ediyor.”

Bethesda ekiplerinin Xbox üzerindeki etkisi

Spencer, Bethesda ekiplerinin Xbox’ın ilerlemesi için kritik olacağını söylüyor. “Tek bir şirket gibi çalışmaya başlamak için kapatılmasını sabırsızlıkla bekliyorum. Starfield ve diğer pek çok şey için inanılmaz derecede heyecanlıyım. Bazıları duyuruldu ve bazıları ise üzerinde çalıştıklarını duyurmadı. Stüdyolarımıza inanılmaz bir katkı olacaklarını düşünüyorum.” diyor. Microsoft’un ZeniMax Media’yı satın alması, Xbox Game Studios’un 15’ten 23 geliştirme ekibine büyüdüğünü görecek.

Dünya çapında 2.300 personel istihdam eden Softworks stüdyoları arasında Bethesda Game Studios (Fallout, Elder Scrolls), id Software (Doom), ZeniMax Online Studios (Elder Scrolls Online), Arkane (Dishonored, Prey), MachineGames (Wolfenstein), Tango Gameworks ( The Evil Within), Alpha Dog ve Roundhouse Studios bulunuyor.

Bethesda Xbox

Satın alma duyurusunun ardından Spencer, Microsoft’un bu oyun devi Deathloop ve Ghostwire: Tokyo gibi oyunlar için yaptığı mevcut PS5 anlaşmalarını imzalayacağını söyledi. Ancak, Xbox’ın finans müdürü Tim Stuart, kasım ayında Microsoft’un gelecekteki Bethesda oyunlarının Xbox platformlarında “ilk veya daha iyi veya en iyi” olmasını istediğini iddia etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Oyun denince bugün - 1 Ocak 2021

Next Article
Metroid Prime 4

Metroid Prime 4 ne zaman çıkacak?