PUBG

PUBG’nin 10. sezonu, yeni harita Haven ile birlikte geldi

PUBG’nin 10. sezonu, yeni Haven haritası ve yapay zeka ile donatılmış Pillar gücüyle ile beraber oyunculara sunuldu. Çok küçük bir harita olan Haven, yüksek gökdelenleriyle dar alanda çatışmayı sağlayacak.

Dünyanın en çok oynanan hayatta kalma oyunları arasında ilk listede olan PlayerUnknown’s Battlegrounds, oyuncular için Sezon 10’u başlattı. Yeni sezonla birlikte PUBG için ilk olan 1×1 tasarımıyla Haven da oyuna diğer yeniliklerle beraber gelmiş oldu. Diğer haritalara göre daha küçük bir alana sahip olan Haven, gökdelenler sayesinde oyunculara dar alanlarda daha fazla heyecan ve çatışma olanağı sunacak.

PUBG’nin çok yüksek ve bitişik binalardan oluşan şehirin etrafına kurulan haritası Haven, toplamda 32 oyuncuya ev sahipliği yapacak. Bu haritayla birlikte yeni sezon için bir hikâye de yayımlandı.

PUBG

Yapay zekayla donatılmış Pillar güçleri geliyor

PUBG’nin 10. sezonuyla birlikte oyuna eklenecekler listesinde olan “Pillar” ismiyle bilinen yapay zekaya sahip düşmanlar geliyor. Bu yapay zekaya sahip olan donanım, haritada önemli seviyedeki ganimetleri korumak için her türlü yola başvuracaklar. Bu yapay zeka birlikleri aynı zamanda yüksek güçlü silahlarla donatılmış bir Taktiksel Kamyon da içlerinde olmak üzere yüksek güçlü silahlarla hayatta kalmaya çalışan oyuncuları hedef alacak. Ayrıca bu kuvvetlerin hayatta olanları avlamak için büyük bir ışık kaynağı ile dolaşan gözcü helikopterlerine de sahip olduğunu söyleyelim.

Haven’in gökdelenlerinden atlamak için Acil Durum Paraşütü

PUBG’nin 10. sezonuyla birlikte oyuncular pek çok yeni özellik ile buluşuyor. Bunlardan biri de Acil Durum Paraşütü. Oyuncular, Haven’in yüksek binalarından atlayarak hayatta kalmayı deneyebilirler.

Sezon 10’un hikâyesinde gizemli bir şirket var

Oyuncular, PUBG’nin yeni gelen sezonunda merak uyandıran biyoteknoloji şirketi olan Tythonic Industries’i görme hakkına sahip olacaklar.

Yeni sezonla birlikte Survivor Pass geldi

PUBG, yeni sezonuyla birlikte oyunculara harita da dahil pek çok yeni özellik sundu. Bu özelliklerin yanında Survivor Pass: Breakthrouth da gelmiş bulundu. Haven’in sokaklarında rakipleriyle mücadele etmek için gerekli donanımların da yer aldığı Survivor Pass ile oyunun yeni düşman hikâyelerinden örnek alarak sonuca ulaşmış yeni görünüşler de bulunuyor. Survivor Pass’in toplamda 100 seviye olduğunu belirtelim.

PUBG

Şu anda bilgisayar sürümü için aktif olan Sezon 10, PlayStation oyuncuları içinse yarın yani 17 Aralık’ta aktif hale gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Call of Duty

Call of Duty: Warzone’da görünmezlik hatası

Next Article
cyberpunk 2077 kaldirildi-oyun-denince

Cyberpunk 2077 PlayStation Store’dan kaldırıldı