raw fury whitethorn games oyun denince-oyun-denince

Raw Fury ve WhiteThorn Games, yayıncılık anlaşmalarını açıkladı

Video oyunu yayıncıları Raw Fury ve WhiteThorn Games, yayıncılık sözleşmelerini kamuya açık bir şekilde paylaştı.

Geçtiğimiz hafta Raw Fury, finansal projeksiyonlar ve satış konuşmaları için şablonlar gibi diğer varlıkların yanı sıra yayıncılık sözleşmesini çevrimiçi olarak yayımladı. Yayıncı: “Yayıncı sözleşmelerinin açık bir şekilde yapılmasının oyun alanını eşitlemeye yardımcı olduğuna ve geliştiricilerin ortaklık aramaya başladıklarında farklı anlaşmaların entrikalarını daha samimi bir şekilde anlamalarına izin verdiğine inanıyoruz.” dedi.

raw fury white thorn games denince min-oyun-denince
Raw Fury ve WhiteThorn Games, yayıncılık anlaşmalarını açıkladı 12

Raw Fury’nin şeffaflık açıklaması

Yayıncının açıklaması; şirketin şeffaflığının, bu bilginin çok az olması nedeniyle yağmacı kişilerin ve şirketlerin geliştiricileri aldatarak geliştiricileri yasal jargonun belirsizliği yoluyla kötü anlaşmalara hapsettiği karanlık uygulamalarla mücadeleye yardımcı olacağını umduğunu da ortaya koydu.

Yayıncı ayrıca şirketi daha kapsamlı bir hale getirmeye çalışacağını ve stüdyoyla görüşen tüm geliştiricilere yasal masrafları karşılaması için 5.000 ABD doları vereceğini açıkladı. Raw Fury, diğer yayıncıları da sözleşmelerini paylaşmaya ve sektör içinde şeffaflığı artırmaya çağırdı ve bu tür sözleşmelerin ticari sır olarak görülmemesi gerektiğini de ekledi.

Yayıncının halka açıklamasının ardından WhiteThorn Games, aynı şeyi yapacağını duyurdu ve ayrıca Twitter’da yayın anlaşmasının bir şablonunu yayımladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Stardew Valley 1 15 guncellemesi oyun denince min-oyun-denince

Stardew Valley 1.5 güncellemesi ocak ayında konsollara gelebilir

Next Article
Anno Mutationem 2021 ceyrek oyun denince min-oyun-denince

ANNO Mutationem 2021'in üçüncü çeyreğine ertelendi