GatorCheats

Riot Games ve Bungie, GatorCheats’e ortak dava açtı

VALORANT’ın geliştirici Riot Games ve Destiny 2 stüdyosu Bungie, hile üreticisi GatorCheats’e karşı ortak bir dava açtı. İki şirket, hile yazılımının her iki stüdyoya da milyonlarca dolar mali zarar vermesinin yanı sıra itibarlarına da zarar verdiğini iddia ederek davayı 8 Ocak Cuma günü açtı.

GatorCheats Riot Games Bungie
Riot Games ve Bungie, GatorCheats'e ortak dava açtı 12

Paylaşılan davada şirketler, hilelerin VALORANT ve Destiny 2’nin oyuncuların deneyimlerini geliştirmek için isteğe bağlı oyun içi öğeler satın aldıkları ücretsiz oynanabilen para kazanma modelini baltaladığını belirtiyor.

Bungie ve Riot’un GatorCheats ile olan davası ne zaman?

Bungie ve Riot şu anda VALORANT ve Destiny 2 hilelerinin dağıtımına ve şirketin herhangi bir mevzut yazılımı için desteğin sona ermesine karşı bir emir istiyorlar. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm GatorCheats satışlarının, GatorCheats satışlarından kazanılan tüm gelirlerin ve çeşitli zararlar ile avukatlık ücretlerinin tam bir muhasebesi de talep edilmiştir.

Davada ayrıca şirketin kurucusu Cameron Santos’un kasım ayında Bungie tarafından durdurulduğu ve iptal edildiği belirtildi. Şirket başlangıçta bildirime uyarak, oyuncuları yazılımı satmayı durduracağı konusunda bilgilendirdi, ancak daha sonra kamuoyu önünde, zaten satın almış olan oyuncular için hileleri desteklemeye devam edeceğini açıkladı. Bungie ayrıca şirketin yazılımı özel olarak satmaya devam ettiğine inanıyor.

Gator’un web sitesinin şu anda yapım aşamasında olduğunu ve içeriğinin tamamen kaldırıldığını belirtmek gerekiyor. Dava için bir mahkeme tarihi belirlenmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Oyun denince bugün – 11 Ocak 2021

Next Article
GhostWire Tokyo

GhostWire Tokyo ne zaman çıkacak?