Riot Games

Riot Games yeni bir MMO oyunu üzerinde çalışıyor

Riot Games’in Eğlence Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Greg Street, bugün attığı bir tweet ile Riot Games’in League Of Legends’ın ”Runeterra” evreninde geçecek olan büyük bir oyun projesine giriştiğini ve bu oyunun bir MMO oyunu olacağını doğruladı.

Adsiz tasarim 2020 12 19T132605.724-oyun-denince

Greg Street attığı tweet’te: ”Riot’taki eski işim oyunun evrenini geliştirmekti çünkü ileride ihtiyacımız olacağını biliyorduk ve şimdi de zamanı geldi!” dedi ve ardından: ”Yeni işim çoğunuzun ve bir çok Riot çalışanının bizden yapmamızı istediği büyük bir oyun yapmak.” diye de ekledi.

Ardından bir hayranın oyunun MMO olup olmadığı sorusuna ise ”Bu bir MMO oyunu” diye yanıt verdi.

League Of Legends hayranları uzun zamandır Riot Games‘den bir MMO oyunu yapmasını bekliyor, ancak MMO oyunları yerine bu zamana kadar Riot Games; Legends Of Runeterra, League Of Legends: Wild Rift ve Lol Esports Manager’ın yanı sıra Runeterra evreninde geçmeyen FPS oyunu Valorant gibi oyunlar çıkarttılar.

Riot Games yeni MMO oyununu ne zaman piyasaya sürecek?

Bilgiler şu an bir MMO oyununun çıkacağı yönde, ancak geçtiğimiz sene Riot CEO’su Marc Merrill: ”Para içinde yüzüyor olsanız bile bir MMO oyunu yapmak çok büyük bir girişim.” demişti. Ayrıca YouTuber Travis Gafford’a: ”Bir MMO oyunu yapmayı çok isterdim ancak eğer böyle bir şey yapacaksak yakın zamanda olmayacak.” demişti ve ardından şu ifadeleri kullanmıştı: ”Bir MMO oyunu yapmak çok iş gerektiriyor ve gerçekten zor bir iş ve biz yaparsak oyunun adil olmasını sağlamaya çalışırız ve bu kolay değil.”

Greg Street’inde tweet’inde belirttiği gibi, detaylar şu anda çok az. Riot Games şu an bu proje için yeni insanları işe alıyor, bu yüzden muhtemelen oyun çıkmadan önce önümüzde uzun bir zaman var.

Ayrıca Valorant’ın yeni ajanı içeriğimizi de göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
6 yaşındaki çocuk

6 yaşındaki çocuk, yaptığı hata ile evine haciz getirdi

Next Article
Among Us

Among Us artık Epic Games Store'da mevcut