Dungeon Scrawl

Dungeon Scrawl ne işe yarar?

İşte bir RPG oyun yapmak isteyen ama oyunun haritasını halledememiş kişiler için harika bir küçük araç: Dungeon Scrawl. Dungeon Scrawl, öğrenmesi oldukça kolay olan ve haritaların çeşitli stillerde harika görünmesini sağlayan bir takım ön ayara sahip ücretsiz bir harita yazılımıdır. 

Dungeon Scrawl

Dungeon Scrawl’ın kullanımı zor mu?

Bilinen MS Paint veya benzerleri uygulamalardan kesinlikle daha zor değil, ancak karşılaşılan diğer birçok ücretsiz programın çok ötesinde sonuçlar veriyor. Ön ayarlar, kenarlarında çapraz tarama veya retro-TSR planı görünümüyle veya belki bir bilim kurgu turuncu ve siyah rengiyle tamamlanan modern-klasik zindan haritalarınızı oluşturuyor.

Programdaki çeşitli fırça ve araçları da oldukça işlevsel ve kullanımı basit. Yeni alanlarda kolayca kopyala-yapıştır yapabilmek ve boyayabilmek de güzel bir özellik. 50 fit genişliğinde ama pürüzlü kenarları olan bir mağara mı istiyorsunuz? Bu oldukça kolay bir şekilde yapılabilir. 

Dungeon Scrawl
Dungeon Scrawl ne işe yarar? 13

Ayrıca, koridorların çok kolay bir şekilde sıralanmasını sağlarken odaları döndürmek gibi diğer programlarda sorun yaratan şeyler de yapabilirsiniz. Haritalarınızda basit bir başlangıç ​​yapmak için Donjon veya Random Dungeon Generator gibi popüler rastgele zindan widget’larından haritaları da önünüze aktarabilirsiniz. Onu gerçekten güzel kılan şeylerden bir tanesi de aracın hem standart hem de izometrik düzenleme modlarına sahip olması. İzometrik haritaları oluşturmak artık daha kolay. Hayalinizdeki RPG fantezileriniz gerçek olabilir!

Dungeon Scrawl’a buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Marvel's Spider-Man

Marvel's Spider-Man sanatçısı, oyun içi kıyafetlerin arkasındaki tasarım sürecini açıklıyor

Next Article
Super Smash Bros

Nintendo, ocak ayında çıkacak Super Smash Bros Ultimate etkinliğini duyurdu