Rust

Rust, Steam’in en çok satanlar listesinde Cyberpunk 2077’yi tahtından indirdi

Rust, Cyberpunk 2077’nin yedi haftadır yerinde oturduğu tahtını Steam en çok satanlar listesinin en üstüne çıkmaya başararak geri aldı.

Rust’ın yeniden viral olmasının sebebi ne?

Facepunch Studios‘un yedi yaşındaki çok oyunculu hayatta kalma oyunu, steamdb tarafından arşivlendiği üzere, 20 Ocak 2021 tarihinde sona eren haftanın satış listelerinde bir numara olmak için üç sıra yükseldi. Rust’ın bu dev satış artışı, büyük olasılıkla Shroud, Pokimane, Disguised Toast, Sodapoppin ve daha fazlası gibi bir takım büyük isimler içeren özel bir sunucu sayesinde Twitch’teki yeni keşfedilen popülerliğinden kaynaklanıyor.

Rust

Oyun ilk olarak Aralık 2013’te erken erişimde piyasaya sürüldü ve daha sonra Şubat 2018’de tamamiyle piyasaya sürüldü. O zamandan beri, oyun günlük 50.000 ila 80.000 oyuncudan oluşan sağlıklı bir oyuncu tabanını korudu.

Cyberpunk 2077’nin düşüşü

Bu arada Cyberpunk 2077, hem Rust hem de Valve Index VR Kit tarafından geride bırakılarak iki sıra düşerek üç numaraya geriledi. Sea of ​​Thieves ve Phasmophobia ilk beşi tamamlıyor. İlk 10’un geri kalanı; CS:GO, Grand Theft Auto V ve Red Dead Redemption 2 gibi oyunları içeriyor.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077, oldukça büyük tartışmalara rağmen iyi satmaya devam ediyor. Geliştirici CD Projekt RED şu anda, Manhattan merkezli Rosen Hukuk Bürosu tarafından açılan bir dava ile karşı karşıya.

Among Us, 2020 yılının en çok indirilen mobil oyunu oldu adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Among Us

Among Us, 2020 yılının en çok indirilen mobil oyunu oldu

Next Article
İngiltere

İngiltere oyun pazarı 4 milyar sterlini aşarak rekor kırdı