Rust

Rust, Twitch ve Steam’de yeniden rekor kırdı

Çok oyunculu hayatta kalma oyunu Rust yedi yaşında olabilir, ancak popüler oyun hafta sonu hem Steam hem de Twitch’te yeni zirvelere ulaşmayı başardı.

Rust

Oyun, bir takım popüler yayıncıya sahip yeni kurulan özel bir sunucu sayesinde 3 Ocak Pazar günü Twitch’te 1 milyondan fazla eşzamanlı izleyici ile beraber yeni bir rekora imza atmayı başardı. Shroud, Pokimane, Disguised Toast, Sodapoppin, Myth ve çok daha fazlası OfflineTV tarafından kurulan bir sunucuda birlikte oynuyorlar. Oyunun geliştiricisi Facepunch Studios Twitter’da oyunun popülerlik patlamasını kabul etti.

Rust’ın yeni eşzamanlı oyuncu rekoru

Oyunun Twitch’teki etkisi de görünüşe göre daha büyük bir oyuncu tabanına dönüştü. SteamDB’ye göre oyun, 4 Ocak’ta 134.483 eşzamanlı oyuncuyla tüm zamanların zirvesine ulaştı ve Nisan 2020’den 125.415’lik önceki rekorunu aştı.

Rust

Oyun ilk olarak Aralık 2013’te bir erken erişim oyunu olarak yayımlandı ve daha sonra da Şubat 2018’de tam olarak piyasaya sürüldü. Piyasaya sürüldüğü zamandan beri, oyun günlük olarak 50.000 ila 80.000 oyuncudan oluşan nispeten büyük bir oyuncu tabanını korudu.

Epic Games, devasa bir alışveriş merkezi satın aldı adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Epic Games

Epic Games, devasa bir alışveriş merkezi satın aldı

Next Article
Hitman

Hitman 3 ne zaman çıkacak?