Spellbreak

Spellbreak, Bölüm 1 güncellemesiyle Steam’e geliyor

Spellbreak’in bugün 1. bölüm güncellemesi yayımlanıyor ve ayrıca oyun Steam üzerinden indirilebilir hale geliyor. Yeni ücretsiz battle royale oyunu, olumlu eleştirilerle birlikte 3 Eylül’de yayımlandı ve oyuncular arasında büyük bir başarıya ulaştı. Oyun yayımlandıktan sadece üç hafta sonra 5 milyon oyuncuyu gördü. Bu, yeni bir oyun için gerçekten çok ciddi bir rakam.

Spellbreak

Spellbreak’i diğerlerinden ayıran özellikler neler?

Fortnite gibi büyük oyunların baskın olduğu battle royale piyasasında Spellbreak, bir fantezi battle royale oyunu olarak kendi kimliğini oluşturmayı başardı. Ayrıca bu oyun, büyük battle royale oyunlarından birisi olan Apex Legends oyuncularının ilgisini çekebilecek bazı oynanış özellikleri içeriyor.

Oyun, Apex Legends’ın geliştirmeye özen gösterdiği hareket ve oyuncu yeniden konumlandırma özelliklerine büyük önem veriyor. Ayrıca diğer battle royale oyunlarında bir oyuncu farkında olmadan diğer oyunculara yakalanırsa saniyeler içinde vurulabiliyorlar. Ancak bu oyunun savaş mekanikleri, savaşların diğer battle royale oyunlarına göre daha uzun sürmesini sağlıyor.

Başarılı çıkışının ardından yapımcı Proletariat şirketi, battle royale’e sürekli olarak yeni içerik ekleyebilmek için yepyeni bir bölüm sistemi sunarak oyunun yakaladığı ivmeyi sürdürmesini amaçlıyor. Oyunun 1. bölümü ”Büyü Fırtınası” şu anda yayında ve oyuncular için oldukça zengin bir içerik sunuyor.

Oyunda 72 tane hikâye ve itibar görevleri bulunuyor. Hikâye görevleri bütün oyunculara ücretsiz iken, itibar görevlerini yapmak için belirli bir ücret karşılığında savaş bileti almaya ihtiyacınız var. Bu yeni hikâye içeriği, oyunlar dışında karşılaşılacak NPC’leri içerecek ve ”Büyü Fırtınası”nın hikâyesi ilerledikçe devam eden dünya değişecek. Güncellemede Spellbreak, diğer platformlarda battle royale oyunlarını zaten deneyimlemiş oyuncular için çapraz oyun ve cross-progression özellikleri ile Steam’e geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Vin Diesel

Vin Diesel, Ark 2'de hem oyuncu hem de yapımcı olarak yer alıyor

Next Article
EA Play

EA Play için Xbox Game Pass 2021'e ertelendi