Spider-Man Miles Morales

2 Spider-Man oyununa performans güncelleştirmeleri yapıldı

PlayStation 5 için Spider-Man: Miles Morales ve Remastered oyunlarına yepyeni performans güncelleştirmesi geldi.

Insomniac Games, PlayStation 5 için Marvel’s Spider-Man Remastered 1.002 güncellemesini yayımladı. Yayımlanan bu güncellemeyle birlikte oyun artık 60 FPS ışın izleme modu (Ray Tracing) ile oynanabilir durumda.

Ayrıca bu güncelleme, Marvel’s Spider-Man Remastered’ın yanı sıra Spider-Man: Miles Morales için de geldi. Güncelleme ile Spider-Man: Miles Morales de 60 FPS ışın izleme modu ile oynanabilir durumda.

Spider-Man oyunlarına yeni güncelleme!

Bugünkü güncellemeden önce, PlayStation 5 oyuncularının çözünürlük veya yüksek performans odaklı modlar arasında bir seçim yapması gerekiyordu. Modlar arasındaki çözünürlük modunda, ışın izleme özellikli 4K oyun deneyimi yaşatırken performans modunda ise 60 FPS deneyimi yaşatıyordu. Ancak bugünkü güncelleme ile birlikte “Performans RT” modu ile ikisi bir arada olmuş oluyor: Işın izleme özelliği ile birlikte 60 FPS.

Güncelleme ile birlikte eklenen “Performans RT” modu, açıklamasına göre 60 FPS’te ışın izleme deneyimini yaşamak için sahne çözünürlüğünü, yansıma kalitesini ve diğer bazı detayları ayarlıyor. Bu açıklamadaki “ayarlıyor” kelimesi muhtemelen düşürüyor anlamına geliyor.

Bu yeni mod, modun oyun içi açıklamasına göre 60 fps’de ışın izleme elde etmek için sahne çözünürlüğünü, yansıma kalitesini ve yaya yoğunluğunu ayarlar.

Spider Man miles morales oyun denince min-oyun-denince
2 Spider-Man oyununa performans güncelleştirmeleri yapıldı 12

Bu ayarlamalar bazı oyuncular için fark edilebilir olsa da, Miles Morales, özellikle New York’ta gezinirken o kadar hızlı hareket ediyor ki, güncellemedeki bu ayarlamaları pek fark edebileceğinizi düşünmüyoruz.

Güncelleme şu anda indirilebilir ve 261,9 MB gibi bir boyuta sahip. Güncellemeyi indirip, yükledikten sonra oyunu yeniden başlatın ve ardından oyuna eklenen yeni modu seçmek için ana menüden görsel ayarlarına gelin. Önceki iki modda olduğu gibi, oyunu oynarken bu yeni modu

Güncellemeyi indirip yükledikten sonra Miles Morales’i yeniden başlatın ve ardından yeni Performance RT modunu seçmek için oyunun ana menüsündeki görsel ayarlara gidin. Önceki iki modda da olduğu gibi, oyunu oynarken modlar arasında geçiş yapabilirsiniz.

PlayStation tarafından da duyurulduğu üzere, Spider-Man Miles Morales, Call of Duty: Black Ops Cold War, Demon’s Souls ve Assassin’s Creed Valhalla gibi diğer kasım oyunlarını geride bıraktı. Oyun, ABD ve Kanada’da kasım ayının en çok indirilen PlayStation 5 oyunu oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Sakuna: Of Rice and Ruin

Sakuna: Of Rice and Ruin 1.04 yama notları

Next Article
Pokemon Go

Pokemon Go'ya Galarian Bay Mime geliyor