Lucasfilm Games

Star Wars oyunları artık Lucasfilm Games başlığı altında gösterilecek

Lucasfilm ve Disney, şimdiki ve gelecekteki Star Wars oyunlarının yeniden canlandırılan Lucasfilm Games adı altında markalanacağını duyurdu.

Disney, haberi 11 Ocak Pazartesi günü resmi Star Wars web sitesi aracılığıyla paylaşarak Lucasfilm Games’in “Lucasfilm’in tüm oyun başlıklarının resmi kimliği” olacağını ortaya koydu. Bu, önceden piyasaya sürülen oyunların yanı sıra gelecekte piyasaya sürülecek tüm oyunları içeriyor.

Lucasfilm Games Star Wars

Lucasfilm Games hangi oyunları altına topluyor?

Lucasfilm şu oyunları içerecek: Star Wars Jedi: Fallen Order, Star Wars Squadrons, Battlefront II, LEGO Star Wars: The Skywalker Saga, The Old Republic. Disney ayrıca, Lucasfilm Games’in oyunlarının sektördeki en iyi stüdyolarla iş birliği içinde geliştirilmeye devam edeceğini ve kendi oyunlarını geliştirmeyeceğini belirtti.

Lucasfilm, 1991’den önce feshedilmiş geliştirici LucasArts’ın orijinal adıydı. Monkey Island serisi ve bir dizi erken Star Wars oyunu gibi klasiklerden sorumlu olan stüdyo Nisan 2013’te Disney tarafından kapatıldı. Sonraki Star Wars oyunları, EA tarafından bir lisans anlaşması kapsamında geliştirilmiştir.

EA’nın Disney ile olan anlaşması 2023 yılına kadar devam edecek ve bu süre zarfında oyunlar geliştirmeye devam edecek. Anlaşmanın 2023’ten sonra uzatılıp uzatılmayacağı şu anda belirsiz. EA CEO’su Andrew Wilson, geçen yıl haziran ayında stüdyonun öngörülebilir bir gelecek için Star Wars içeriğini ikiye katlamayı planladığını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
GhostWire Tokyo

GhostWire Tokyo ne zaman çıkacak?

Next Article
Zombies

Ücretsiz Zombies haftası COD: Black Ops Cold War'a geliyor