StarCraft

StarCraft, fan modu sayesinde StarCraft II’de ücretsiz oynanabilir

Oyuna adeta kendini adamış StarCraft hayranları, Starcraft II’de StarCraft ve Broodwar kampanyalarını yeniden düzenledi.

Mass Recall, başlangıcından bu yana ücretsiz olarak sunulan ve fan yapımı olan bir yeniden yapımdır. Bu, teknik olarak projenin 2011 yılından beri devam eden 8.0 versiyonu. Mevcut mod; orijinal oyunun kampanyasını, Brood War Campaign’i ve 1998 Demo Campaign’in seviyelerini, toplamda 59 haritayı yeniden yaratıyor.

StarCraft

Oyunun bonus kampanyalarına ve Blizzard Entertainment tarafından yönetilen bir roman üçlemesine dayanan özel kampanya Enslavers Redux için de ayrı bir indirme var. Bu kampanyaların yanı sıra, orijinal oyunla daha fazla eşitlik sağlamak için motorda oyun değişiklikleri yapıldı. 7.0 sürümü için bir fragman aşağıdadır:

Mod, StarCraft 2’nin tüm sürümleriyle uyumlu mu?

Mod, ücretsiz sürüm de dahil olmak üzere StarCraft 2’nin tüm sürümleriyle uyumludur. Blizzard, birincisi 2017’de Remastered, ikincisi ise Remastered’e stilize grafikler ekleyen grafiksel bir revizyon olan 2019’un Cartooned olmak üzere, oyunun iki yeniden yapılmış versiyonunu zaten yayımladı.

Buna rağmen, yıllar boyunca Mass Recall’ı kaldırmak için hiçbir girişimde bulunulmadı, Blizzard oyunun kendi versiyonlarıyla birlikte var olmasına izin vermekten mutlu görünüyor.

Yılın başlarında Blizzard, 2. oyun için içerik üretimini bitirdiğini duyurdu. Bir blog gönderisinde, Blizzard’daki Classic Games’in baş yapımcısı ve başkan yardımcısı Rob Bridenbecker: “Komutanlar ve Savaş Sandıkları gibi satın alma için ek içerik üretmeyeceğiz, ancak sezon atışları yapmaya devam edeceğiz ve gerekli denge düzeltmeleri de ileride gelecektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Assasin's Creed: Valhalla

Assassin's Creed: Valhalla yapımcısı, oyunun önceliklerinden bahsetti

Next Article
Epic Games

Epic Games Store'da Solitairica şimdi ücretsiz