Steam

Steam, 2020’nin en iyi 100 oyun listesini yayımladı

Steam; Cyberpunk 2077, Among Us ve Phasmophobia gibi oyunları içeren 2020’nin en iyi 100 oyun listesini yayımladı.

Kazananları; Yeni Çıkanlar, Erken Erişim Sınıfları ve En İyi VR gibi çeşitli kategorilere ayıran Steam, ilk 100 oyununu platin, altın, gümüş ve bronz sınıflarına göre sıraladı.

Steam 2020 En İyi Oyunlar

Bu yıl Steam’da en çok satanlar hangi oyunlardı?

Bu yıl en çok satanlar; Tom Clancy’s Rainbow Six Seige, Dota 2 ve Player Unknown’s Battlegrounds gibi ana şirketlerin oyunlarıydı ancak bazı yeni oyunlar ise istisnaydı. Among Us ile birlikte 2020 yılında parlayan oyunlardan biriydi Fall Guys ve Phasmophobia. Koronavirüs sebebiyle, insanların karantinada sıkılması ve arkadaşlarıyla vakit geçirmek için çeşitli aktiviteler araması ise bu oyunları popüler kılan yegane şeylerden.

Cyberpunk 2077, birkaç kategoride platin başlık olarak derecelendirildi. Bu da Steam’deki tek oyunculu oyunların rekorunu zaten kırdığı düşünüldüğünde hiç de şaşırtıcı değil.

VR’ın En İyileri kategorisinde Superhot ve Skyrim VR gibi bazı klasik oyunlar sergilendi, ancak Half-Life: Alyx de en üst sırada yer aldı. Controller’larla en çok oynanan oyunlar arasında Hades, Dark Souls III ve Fifa 21 yer aldı.

Listede her yıl bazı şaşırtıcı oyunlar ortaya çıkıyor ve platformdaki yaşlarına rağmen Steam’de popülerliğini koruyor. Garry’s Mod, Team Fortress 2, Left 4 Dead 2; Football Manager 2021 ve Doom Eternal gibi bazı yeni oyunlarla birlikte yılın en çok oynanan oyunları olarak göründü.

2020’nin en iyi oyunları listesini ayrıntılı incelemek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Animal Crossing

Animal Crossing'e gelecek Yeni Yıl eşyaları için tweetler atıldı

Next Article
Squadron 42

Squadron 42'nin çıkış tarihi ertelendi