Steam

Steam, Cyberpunk 2077’nin yardımıyla eşzamanlı oyuncu rekorunu kırdı

Cyberpunk 2077’nin yayımlanmasının üzerinden sadece birkaç gün geçti ve Steam şimdiye kadarki eşzamanlı kullanıcılar için bir rekor daha kırdı. 12 Aralık itibariyle yeni rekor, 24 milyondan fazla oyuncu ve CD Projekt Red’in RPG’si bunu mümkün kılmada muazzam bir rol oynadı.

Kesin olmak gerekirse, 12 Aralık’ta 24.776.635 kişi aynı anda platformda bulunuyordu ve bu kullanıcıların yaklaşık dörtte biri bir oyunda aktifti. Pandemi başladığından bu yana eşzamanlı sayılar, yazın kısa bir düşüşle de olsa istikrarlı bir şekilde artı.

Steam Cyberpunk 2077

Steam’deki dalgalanmanın arkasındaki itici güçler neler?

Elbette, 1 milyondan fazla oyuncuyla tüm zamanların zirvesine ulaşan büyük bir oyun iken, Steam’in temelini oluşturan Counter-Strike: Global Offensive aynı gün onu biraz geride bıraktı.

Ancak en etkileyici olan, oyunun genel PC oynatıcıları sayılarının muhtemelen çok daha yüksek olmasıdır. CD Projekt Red, oyunu Steam üzerinden sunuyor ancak kendi dijital oyun mağazası GOG da oldukça popüler. Oyun zaten GOG’un en çok satanlar sayfasında listeleniyor.

PC oyuncularının, Cyberpunk 2077’yi oynanabilir bir durumda çalıştırmak için bazı konsol oyuncularına göre daha rahat zaman geçirdikleri söylenebilir. Oyun temel olarak PS4 veya Xbox One sistemlerinde iyi çalışmıyor ve çeşitli platformlarda çok sayıda kilitlenme sorunu olduğu da bildirildi. Xbox One sürümünü geriye dönük uyumluluk modunda çalıştıran Xbox Series X, Google Stadia gibi biraz daha iyi performans gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 performans sorunlarından dolayı iade yapıyor

Next Article
Genshin Impact

Genshin Impact'e ilk harita güncellemesi geliyor