Steam

Steam trafiği, önceki yıllara göre büyük ölçüde arttı

Steam, önceki yıllara kıyasla Noel Günü’nde daha fazla sayıda eşzamanlı kullanıcıyı ağırladı. Bu tatil sezonunda çok sayıda oyuncunun giriş yaptığı görüldü ve neredeyse aynı anda platformun eşzamanlı kullanıcı rekorunu kırdı.

Adsiz tasarim 2020 12 30T095941.534-oyun-denince
Steam trafiği, önceki yıllara göre büyük ölçüde arttı 12

Steam’deki 23 milyon kullanıcı arasında en popüler oyunlar hangileriydi?

Oyun endüstrisi analisti Daniel Ahmad’a göre Noel Günü, 23 milyon kullanıcının oturum açtığı görüldü. Bu 23 milyon oyuncu arasında en popüler oyunların ise; Counter-Strike: Global Offensive, DOTA 2, PlayerUnknown’s Battlegrounds, Cyberpunk 2077 ve Grand Theft Auto V olduğu söyleniyor.

Bu sayı, 2019’a göre 15,8 milyon eşzamanlı kullanıcıya sahip olan, yedi milyonun biraz üzerinde bir artış. Noel Günü rakamları, Cyberpunk 2077‘nin piyasaya sürülmesinin ardından 12 Aralık’ta 24.78 milyon oyuncunun rekorunu kırarak bir kerede giriş yapan oyuncu sayısı rekorunu neredeyse kırıyor.

Ahmad’ın da belirttiği gibi, birçok insanı evde kalmaya zorlayan ve hâlâ da devam eden Koronavirüs salgını nedeniyle yıl boyunca oyunlara bir akın görüldü. Sonuç olarak, insanlar evde daha fazla zaman geçirdikçe oyun tahtasında da bir artış görüldü.

Ayrıca Ahmad, Among Us ve Fall Guys gibi örneklere atıfta bulunarak birçok sosyal oyunun yıl boyunca popülerliğinin artığını kabul ediyor. Her ikisi de yılın en büyük oyunlarından biri haline geldi. Steam kısa süre önce 2020’nin en iyi oyunlarının bir listesini yayımladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Resident Evil

Resident Evil filminin çekimleri tamamlandı

Next Article
CD Projekt RED

CD Projekt RED, davalara karşı kendisini şiddetle savunacak