The Sinking City

The Sinking City mağazalara geri dönüyor

Geliştirici Frogwares tarafından hazırlanan Sinking City, geçtiğimiz ağustos ayında mağazalardan kaldırıldıktan sonra nihayet tekrar satın alınabilir.

Lovecraftian korku dedektif oyunu başlangıçta oyun stüdyosu ile oyunun yayıncısı Nacon arasındaki yasal bir savaşın ortasında kaldırılmıştı. O zamanlar Frogwares, Nacon‘u telif ücretlerini yaklaşık 1 milyon € ayarında tutmakla ve oyunun pazarlamasında sorun çıkarmakla suçlayarak yayıncı ile olan sözleşmesini feshetti.

The Sinking City

The Sinking City, Microsoft Store’a geri dönüyor

Ancak Nacon’dan gelen yeni bir açıklama, Paris Temyiz Mahkemesi’nin kararının ardından The Sinking City’nin Xbox One için Microsoft Store’a geri döndüğünü ortaya koyuyor. Mahkemenin ilk icra edilebilir kararı 28 Ekim 2020’de, Frogwares’in oyunu kaldırarak sözleşmeyi açıkça hukuka aykırı bir şekilde feshettiğine hükmetti.

Nacon, sonuç olarak The Sinking City’nin mağazalara geri döneceğini ve böylece kimsenin böyle bir duruma maruz kalmayacağını söylüyor. Ayrıca yayıncı, oyuncuları oyunun bazı yönlerinin eksik veya oynanamaz olabileceği konusunda uyardı ve oyunun çevrimiçi bahislerinin Frogwares’in iyi niyetine bağlı olduğunu belirtti.

Frogwares şu anda, uzun süredir geliştirmeye devam ettiği Sherlock Holmes oyun serisinin bir ön projesi olan Sherlock Holmes: Chapter One üzerinde çalışıyor. Yakın zamanda piyasaya sürülecek oyun ünlü dedektif için bir başlangıç ​​hikâyesi görevi görecek ve 2021’de ise PC, Xbox One, Xbox Series S / X, PS4 ve PS5 için başlaması planlanıyor.

Cyberpunk 2077 bir ayda oyuncu tabanının yüzde 79’unu kaybetti adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 bir ayda oyuncu tabanının yüzde 79'unu kaybetti

Next Article
Crytek

Crytek'in sonraki oyunu muhtemelen FPS Sandbox olacak